search

OSEVA UNI Vojtěška setá 500g

OSEVA UNI Vojtěška setá 500g
-13%
OSEVA UNI Vojtěška setá 500g

OSEVA UNI Vojtěška setá 500g

za 209Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Vojtěška setá je třicet až devadesát centimetrů vysoká víceletá (může růst i 12 let) fialově až modrofialově kvetoucí rostlina náležící do čeledi bobovité. Jde o významnou pícninu. Hraje významnou roli v zemědělství jako krmivo, a to jako objemné krmivo čerstvá nebo sušená (seno) i jako jadrné krmivo coby součást různých směsí a granulí. Vojtěška je obtížně silážovatelná, a to kvůli vysokému obsahu dusíkatých látek, nízkému obsahu zkvasitelných cukrů a nízké pufrační kapacitě. Je to však jeden z hlavních a nejlevnějších zdrojů rostlinných bílkovin v krmných dávkách. Vojtěška setá má fyziologické účinky, tedy působí na organismus. Využívá se jako léčivá bylina zejména při léčbě revmatismu, podporuje trávení (reguluje střevní mikroflóru) a je schopna snižovat kyselost v trávicím traktu, napomáhá správné funkci ledvin a jater, ovlivňuje hladinu cukru v krvi a působí protizánětlivě. Obsahuje vitamíny A, B, C, D, E, K dále minerální látky jako draslík, fosfor, zinek, vápník a železo. Obsahuje dokonce i málo známý vitamin U, který je obsažen také v syrovém zelí. Klíčky vojtěšky obsahují až 40 % bílkovin, což je více, než obsahuje vejce, mléko či maso. Díky obsahu chlorofylu má také silné detoxikační účinky. Vojtěška setá dále zpomaluje proces stárnutí, zvyšuje fyzickou sílu, posiluje imunitní systém, je vhodná pro diabetiky zmírňuje záněty a revmatické bolesti, zlepšuje trávení, působí proti nechutenství a nadýmání, osvědčuje se při hojení vředové nemoci žaludku a při neutralizaci kyselé žaludeční šťávy, potlačuje akutní i chronické záněty prostaty a močového měchýře.

Charakteristika:


Vojtěška setá (Medicago sativa)

Druh osiva:
Uznané certifikované osivo v profi kvalitě - nemořené

Vlastnosti:
Vojtěška setá je vytrvalá hluboce kořenící jetelovina k přímému zkrmování, na výrobu sena nebo úsušků. Její rozvětvený kořenový systém zasahuje do hloubky i několika metrů a činí ji poměrně odolnou vůči suchu. Je proto vhodná do teplejších oblastí, na střední až lehčí propustné půdy s dostatkem vápníku. Vyžaduje neutrální pH půdy. Má vysoké nároky na světlo a vláhu, dobře snáší nízké a střídavé teploty. Poskytuje 3 - 4 seče píce. Jedná se o zlepšující plodinu jejíž výživa dusíkem je zajištěna symbiotickou fixací vzdušného dusíku. Vojtěšku setou přihnojujeme fosforečnými a draselnými hnojivy, na chudších půdách i dusíkem.

Doba výsevu:
> od brzkého jara do 15.8.

Výsevek:
Hloubka setí: 1 - 2 cm
Hustota setí: 1,5 g/m2
Balení 500 g je cca na 325 m2.

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

OSEVA UNI Vojtěška setá 500gProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa