search

SEMO Špenát setý Sacramento F1 / La Paz F1 celoroční pozdní

SEMO Špenát setý Sacramento F1 / La Paz F1 celoroční pozdní
-17%
SEMO Špenát setý Sacramento F1 / La Paz F1 celoroční pozdní

SEMO Špenát setý Sacramento F1 / La Paz F1 celoroční pozdní

za 19,00Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Špenát patří k listové zelenině, která je známá vysokým obsahem vitamínů a minerálů. Kromě železa obsahuje také kalcium, magnézium, zinek a selen. Vitamín E, který je ve špenátu bohatě zastoupen, pomáhá chránit organismus před karcinogenními chorobami, chrání cévy, játra a dokonce bojuje i proti únavě. Významnou roli ve špenátových listech sehrává i vitamín C. Přestože špenát neobsahuje až tolik železa, má mnoho jiných, zdraví prospěšných látek. Ve vysokých koncentracích obsahuje karotenoidy, které chrání buňky před stárnutím a lutein, který zabraňuje vzniku degenerativního onemocnění sítnice oka. Zelené špenátové listy jsou také bohatý zdroj vitamínů A, C, E, K a cenných minerálů, jako jsou magnézium, jód, železo a vápník. Špenát dále obsahuje i kyselinu listovou, jejíž množství v listech se už po několikaminutovém vaření snižuje na polovinu, a proto se doporučuje špenátové listy před konzumací jen mírně napařit. Antioxidační vlastnosti špenátu dokáží předejít škodlivé oxidaci cholesterolu, která je velice nebezpečná pro srdce i cévy. Hořčík zase zabezpečuje zdravý krevní tlak, stejně jako draslík, přičemž špenát zároveň obsahuje málo sodíku, jehož nadbytek tlak zvyšuje. Vitamin K dokáže zadržovat vápník v kostech, takže jsou pevnější. K tomu přispívají i další minerály, které tato mimořádně zdravá zelenina obsahuje. Kromě zmíněných pozitivních účinků dokáže špenát zabránit vzniku vředů a díky rozmanitým phytonutrientům a pigmentům ochrání pokožku před škodlivým UV zářením. Z pěstitelského hlediska vyžaduje špenát setý hlinitopísčité, dostatečně vododržné půdy s pH 6 - 7,5. Nesnáší suché a kyselé půdy a větrné polohy. Jarní kultura z březnových výsevů se sklízí 5 - 6 týdnů po výsevu. Jako následná plodina ze srpnových výsevů se sklízí v září až v říjnu. Pro přezimování a ranou jarní sklizeň se vysévá v září. Špenat lze sklízet dvěma způsoby, a to probíráním plně narostlých listů a tím mít několik sklizní, nebo jednorázovým ořezáním všech listů.

Charakteristika:

Špenát setý (Spinacea oleracea L.) - Sacramento F1 (La Paz F1)

Obsah balení:
5 g (70 - 100 semen v 1 g, HTS 10 - 14 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: NE

Vlastnosti:
Odrůda Sacramento F1 (La Paz F1) je pozdní hybridní odrůda vhodná pro celoroční pěstování. Rostlina má středně zelené, mírně bublinaté listy. Je vysoce výnosná, kompletně rezistentní ke všem rasám plísně špenátové a výrazně rezistentní k vybíhání do květu. Tyto vlastnosti ji řadí k velmi úspěšným plodinám pro letní a podzimní pěstování.

Co znamená označení F1:
Označení F1 nesou hybridní odrůdy jenž jsou vyrovnanější, výnosnější, často více odolnější k nemocem a především plastictější při pěstování, tedy tolerantnější ke stresu a méně vhodným pěstitelským podmínkám.

Způsob výsevu:
spon 20 x 20 cm

Vegetační doba:
55 - 60 dní

Přehled doby výsevu a sklizně:
> výsev - březen, duben, květen, červen, červenec, srpen
> sklizeň - květen, červen, červenec, srpen, září

Postup při skladování špenátu:
Špenát lze skladovat čerstvý jen krátkodobě, musíme zajistit vysokou vlhkost (95 - 100%). Listy připravené ke skladování se vloží do mikrotenového sáčku a uskladní v lednici. Za těchto podmínek vydrží po dobu maximálně 1 týdne. Dalším a delším způsobem je klasické zamrazení, kdy se oprané a nasekané listy taktéž vloží do mikrotenového sáčku a uskladní v mrazáku.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

SEMO Špenát setý Sacramento F1 / La Paz F1 celoroční pozdníProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa