search

Osobní odběry

Jaký je rozdíl mezi výdejním a předávacím místem?

Výdejním místem rozumíme klasickou prodejnu s provozní dobou, personálem a vymezeným prostorem na objednávky čekající na vyzvednutí, kdežto předávací místo je soukromá adresa (rodinný nebo bytový dům) bez vymezeného prostoru na objednávky čekající na vyzvednutí, na které lze na základě dohody předem mezi prodávajícím a kupujícím operativně objednané zboží vyzvednout. Vyzvednutí objednávky na předávacím místě tudíž nemusí vyhovovat každému zákazníkovi!

Zamýšlím objednat zboží a osobně si ho vyzvednout na některém z 5 uvedených míst. Je osobní odběr nějak zpoplatněn?

Objednávky s osobním odběrem nejsou nijak zpoplatněny, pokud jde o místa, která jsou naše vlastní, tj. vyzvednutí probíhá buď v prostorách provozovatele e-shopu PROHOPO.cz firmy PRONACHEM spol. s r.o., či privátní adrese zaměstnance firmy PRONACHEM spol. s r.o. V případě, že vyzvednutí probíhá na výdejním místě (prodejně) našeho obchodního partnera Ovocnářského družstva (výdejní místo č. 5), je v tomto případě účtován poplatek 10 Kč (platí pro objednávky do 499 Kč), objednávky nad 500 Kč nejsou nijak zpoplatněny.

Co je to PPL Parcelshop a jak funguje?

PPL Parcelshop (nezaměňovat s PPL Parcelboxem) je místo (prodejna, provozovna nezávislého podnikatele), které kromě své hlavní činnosti umožňuje výdej zásilek PPL. Příjemce a odesílatel zásilky se nemusí vázat na určitý čas doručení, zásilku lze vyzvednout v otevíracích hodinách PPL Parcelshopu kýmkoli, kdo se prokáže PINem pro převzetí.

Jaká je úložní doba na PPL Parcelshopu?

Úložní doba na PPL Parcelshopu je 7 dní.

Je možné pověřit vyzvednutím objednávky jinou osobu než jsem já?

ANO, avšak dle doručovacích podmínek vybraného přepravce. Pokud jde o osobní odběr na výdejních či předávacích místech, tak zde žádné omezení není. Může se však stát, a to hlavně v případě, že objednávka již byla zaplacena předem, že vydávající bude požadovat prokázání totožnosti osoby, která objednávku vyzvedává včetně jejího podpisu potvrzující převzetí zboží. U objednávek s platbou přímo na výdejním či předávacím místě prokázání totožnosti a podpis potvrzující převzetí zboží není třeba.

Přihlašte se k odběru novinek