search

Zahrádka Žampion bílý 9kg

Zahrádka Žampion bílý 9kg
-13%

Popis produktu

Žampion je bohatý na bílkoviny, vitamíny především ze skupiny B, má vysoký obsah draslíku a biologicky aktivních látek. Svým složením se blíží masu a zelenině. Je vhodnou součástí redukčních diet, neboť je chudý na energii. Má také vysokou schopnost čistit lidský organismus.

Charakteristika:

houba - Agaricus bisporus

Obsah balení:
balení obsahuje kostku lisovaného žampionového substrátu a igelitový sáček s krycí zeminou

Návod na pěstování:
Neprorostlý žampionový substrát ukládáme do prostředí, kde se pohybuje teplota 20 - 24°C. Při této teplotě substrát proroste myceliem za 18 až 20 dní. Při nižší teplotě prorůstání trvá déle. Je-li substrát prorostlý ihned jej pokrýváme zeminou.
Prorostlý substrát voní houbami a je v něm viditelně bílošedé mycelium. Igelit na kostce ořízneme vrchní straně tak, aby nám po obvodu zůstal asi 3 cm široký okraj, který bude použit po zvednutí jako mantinel pro krycí zeminu. Povrch substrátu nakypříme např. vidličkou do hloubky cca 2 cm a lehce urovnáme. Poté pokryjeme kostku krycí zeminou.
Zemina musí být po celý pěstební cyklus vlhká tak, že při zmáčknutí v ruce vytlačíme min. jednu kapku vody. Pokrytou kostku udržujeme opět v teplotě 20 - 24°C. Krycí zeminu zaléváme, aby povrch neosychal, ale voda neprotékala až do substrátu. Menšímu odpaření předejdeme tak, že do substrátu zapíchneme 4 až 6 špejlí a na ně položíme igelitový sáček, přikrytý prostor však musí mírně větrat. Když podhoubí proroste do 2/3 objemu krycí zeminy, zeminu prohrábneme. Prohrabání se provede tak, že pouze zeminu v celém jejím objemu promícháme a tím promísíme více a méně prorostlá místa . Po prohrabání necháme kostku ještě 3 dny v teplotě 20 - 24°C, rozhrabaná mycelia srostou. Kostku přeneseme do teploty 14 - 18°C a přestaneme zalévat. V teplotě 18°C se plodnice tvoří jen obtížně.
Asi za týden se objeví první drobné houby. Ty začínáme zalévat mají-li velikost přibližně 1 - 2 cm. Stejný postup následuje u dalších vln, kterých bývá 5 - 6 přibližně v sedmidenních intervalech. Při sklízení plodnice vykrucujeme, neodřezáváme. Žampion nepotřebuje po celý pěstební cyklus světlo. Po vyplození lze substrát smíchaný s krycí zeminou použít jako organické hnojivo pro domácí použítí. Obsah substrátu má pH neutrální povahy a vysoký obsah živin. Do vyplozeného substrátu lze přímo zasadit rajčata, papriky či okurky.

Pěstební poznámky:
Po celý pěstební cyklus je třeba zamezit přístupu hmyzu.
Substrát se nemá ohřát na více než 30°C.
Krycí zemina musí být stále vlhká a její povrch nesní oschnout.
Při zalévání by voda neměla protékat až do substrátu.
Kultura nesmí být v místnostech, kde se vyskytují její kontaminanty, plísně atd. (možno předcházet preventivním postřikem prostoru protiplísňovým Savem)

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

Zahrádka Žampion bílý 9kgProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa