search

FORESTINA Hoštický Substrát pro muškáty a balkonové rostliny 40l - obohacený hnojivem NPK

FORESTINA Hoštický Substrát pro muškáty a balkonové rostliny 40l - obohacený hnojivem NPK
-15%
FORESTINA Hoštický Substrát pro muškáty a balkonové rostliny 40l - obohacený hnojivem NPK

FORESTINA Hoštický Substrát pro muškáty a balkonové rostliny 40l - obohacený hnojivem NPK

za 165Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát pro muškáty a balkonové rostliny patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:

přírodní substrát

Složení substrátu:
> světlá rašelina = pro její světlou barvu se často mužeme setkat i s označením rašelina „bílá". Tato rašelina se vyznačuje nízkým stupněm rozložení s čímž souvisí i její nízká objemová hmotnost. Použitím této rašeliny dochází k „vylehčení" substrátu a ke zlepšení jeho hydrofyzikálních vlastností. Substrát je tak schopný zadržet vodu při dostatečné zásobě vzduchu.
> tmavá rašelina = vyznačuje se vyšším stupněm rozložení, což jí propůjčuje tmavší barvu v porovnání s rašelinou „bílou". Díky vyššímu stupni rozložení mají tmavé rašeliny i vyšší objemovou hmotnost. Podíl tmavých rašelin v substrátech podporuje sorpční schopnost substrátu pro vodu a živiny. Zároveň se tmavé rašeliny v porovnání s rašelinou bílou vyznačují i vyšším obsahem huminových látek a minerálních solí a rovněž obsahují i některé stopové živiny, např. železo a mangan.
> kůrový kompost = vyrábí se kompostováním jemné frakce smrkové kůry. V porovnání se zeleným kompostem obsahuje kůrový kompost nižší obsah živin, ale vyznačuje se vysokým obsahem organických látek. Kůrový kompost zlepšuje provzdušnění substrátu díky své vzdušné a porézní struktuře a má příznivý vliv na lepší vsakování vody do substrátu.
> jemně drcený zeolit = jemně drcený zeolit zlepšuje hospodaření s vodou v období vláhového deficitu, zlepšuje provzdušnění substrátu a napomáhá fixaci amonnéhodusíku. Díky vysoké schopnosti poutat živiny omezuje možnost jejich ztrát vyplavováním a zlepšuje využití hnojiv rostlinami.
> minerální vícesložkové hnojivo (NPK 14-16-18 + MgO + mikroprvky) = hnojivo je primárně určeno pro přípravu profesionálních substrátů. Díky jeho fyzikálním vlastnostem a struktuře dochází k velmi dobrému a homogennímu rozptýlení hnojiva v substrátu, což zaručuje ideální přísun živin pro kořeny. Hnojivo zabezpečí optimální výživu po dobu 4-6 týdnů.
> fosforečné hnojivo = jedná se o jednosložkové koncentrované fosforečné hnojivo, které obsahuje 45 % fosforu jako P2O5. Většina obsaženého fosforu je ve vodorozpustné formě a je tudíž dobře přijatelný pro rostliny.
> jemně mletý dolomitický vápenec = přírodní hnojivo s vysokým obsahem vápníku a hořčíku, které slouží k úpravě pH na optimální hodnotu.

Vlastnosti substrátu:

ph (vodní výluh) 5,0 - 7,0
Substrát má příznivou fyzikální strukturu a dobrou jímavost zásobní vody.
Jemně drcený zeolit zlepšuje hospodaření s vodou v období vláhového deficitu, napomáhá fixaci amonného dusíku a díky vysoké schopnosti poutat živiny omezuje možnost jejich ztrát vyplavováním.
Substrát podporuje dobrý a zdravý růst rostlin a vyšší obsah fosforu příznivě ovlivňuje intenzitu kvetení i bohatost a velikost květů.
Substrát obsahuje potřebné množství základních i stopových živin.

Rozsah a způsob použití:
Hoštický Substrát pro muškáty a balkonové rostliny je určen pro sázení a přesazování všech druhů muškátů a jiných balkónových rostlin s podobnými požadavky, pěstovaných na balkoně nebo terase. Při výsadbě rostlin dáme na dno květináče nebo truhlíku drenáž v podobě keramzitu, nebo drcených cihel a přisypeme trochu substrátu. Následně zasadíme rostlinu a doplníme substrátem dle potřeby. Poté substrát lehce přitlačíme a dobře provlhčíme. Pravidelně zaléváme a asi po 6 týdnech (po vyčerpání zásoby hnojiva v substrátu) začneme s pravidelným přihnojováním vhodným kombinovaným hnojivem. Během vegetace se doporučujeme včas odstraňovat odkvetlé květy a dodržovat další obecné pěstitelské zásady jako jsou vhodná zálivka, výživa apod.

Vhodné použití:
> k sázení a přesazování všech druhů muškátů
> k sázení a přesazování balkónových rostlin s podobnými požadavky jako muškáty

Hmotnost balení 40l:
cca 16,5 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát pro muškáty a balkonové rostliny 40l - obohacený hnojivem NPKProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa