search

FORESTINA Hoštický Substrát pro jehličnany a jiné okrasné rostliny 40l - obohacený hnojivem NPK

FORESTINA Hoštický Substrát pro jehličnany a jiné okrasné rostliny 40l - obohacený hnojivem NPK
-20%
FORESTINA Hoštický Substrát pro jehličnany a jiné okrasné rostliny 40l - obohacený hnojivem NPK

FORESTINA Hoštický Substrát pro jehličnany a jiné okrasné rostliny 40l - obohacený hnojivem NPK

za 179Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát pro jehličnany a jiné okrasné rostliny patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:

přírodní substrát

Složení substrátu:
>
světlá rašelina = pro její světlou barvu se často mužeme setkat i s označením rašelina „bílá". Tato rašelina se vyznačuje nízkým stupněm rozložení s čímž souvisí i její nízká objemová hmotnost. Použitím této rašeliny dochází k „vylehčení" substrátu a ke zlepšení jeho hydrofyzikálních vlastností. Substrát je tak schopný zadržet vodu při dostatečné zásobě vzduchu.
> tmavá rašelina = vyznačuje se vyšším stupněm rozložení, což jí propůjčuje tmavší barvu v porovnání s rašelinou „bílou". Díky vyššímu stupni rozložení mají tmavé rašeliny i vyšší objemovou hmotnost. Podíl tmavých rašelin v substrátech podporuje sorpční schopnost substrátu pro vodu a živiny. Zároveň se tmavé rašeliny v porovnání s rašelinou bílou vyznačují i vyšším obsahem huminových látek a minerálních solí a rovněž obsahují i některé stopové živiny, např. železo a mangan.
> kůrový kompost = vyrábí se kompostováním jemné frakce smrkové kůry. V porovnání se zeleným kompostem obsahuje kůrový kompost nižší obsah živin, ale vyznačuje se vysokým obsahem organických látek. Kůrový kompost zlepšuje provzdušnění substrátu díky své vzdušné a porézní struktuře a má příznivý vliv na lepší vsakování vody do substrátu.
> jílová složka = obsah jílovitých částic zvyšuje poutání vody a živin. V případě živin omezuje možnost jejich ztrát vyplavováním a zároveň díky své pufrační schopnosti zvyšuje stabilitu substrátu vůči výkyvům pH.
> minerální vícesložkové hnojivo s mikroprvky (NPK 14-16-18 + MgO + mikroprvky) = hnojivo je primárně určeno pro přípravu profesionálních substrátů. Díky jeho fyzikálním vlastnostem a struktuře dochází k velmi dobrému a homogennímu rozptýlení hnojiva v substrátu, což zaručuje ideální přísun živin pro kořeny. Hnojivo zabezpečí optimální výživu po dobu 4-6 týdnů.
> hořká sůl (síran hořečnatý) = je minerální krystalické hnojivo s obsahem hořčíku (15 %) a síry. Díky jeho krystalické a jemné struktuře je dosaženo vysoké homogenity při aplikaci do substrátu.
> jemně mletý dolomitický vápenec = přírodní hnojivo s vysokým obsahem vápníku a hořčíku, které slouží k úpravě pH na optimální hodnotu.

Vlastnosti substrátu:
ph (vodní výluh) 4,0 - 5,5
Substrát obsahuje potřebné množství základních i stopových živin.
Obsah jílovitých částic zvyšuje poutání živin a omezuje možnost jejich ztrát vyplavováním.
Struktura substrátu zajišťuje dostatečný přístup vzduchu ke kořenům rostlin a dobrou jímavost zásobní vody.
Vyšší obsah hořčíku v substrátu zabraňuje hnědnutí a opadávání jehlic a příznivě ovlivňuje vybarvení a vzhled jehličnanů.

Rozsah a způsob použití:
Hoštický Substrát pro jehličnany a jiné okrasné rostliny je primárně určen k vysazování jehličnatých dřevin, ale i dalších okrasných dřevin, kterým vyhovuje kyselejší pH substrátu. Při vysazování rostlin vyhloubíme dostatečně velkou jámu tak, aby její obvod po stranách byl větší asi o 10 cm, než bal rostliny a hlubší o 15 - 20 cm. Do jámy nasypeme část substrátu a vsadíme mírným odrolením zmenšený bal nebo sazenici. Volný prostor následně vyplníme substrátem, dostatečně upěchujeme a zalijeme. Rostliny necháme dobře zakořenit a po 6 - 8 týdnech (po vyčerpání zásoby hnojiva v substrátu) začneme s pravidelným přihnojováním vhodným hnojivem. Přihnojování opakujeme během vegetačního období 2 až 3krát.

Vhodné použití:
>
k výsadbě okrasných dřevin - jehličnatých i listnatých stromů a keřů (smrky, borovice, tisy, jalovce, túje, cypřišky, okrasné javory apod.)

Hmotnost balení 40l:
cca 15 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát pro jehličnany a jiné okrasné rostliny 40l - obohacený hnojivem NPKProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa