search

SEMO Řepa salátová Renova

SEMO Řepa salátová Renova
-17%
SEMO Řepa salátová Renova

SEMO Řepa salátová Renova

za 19,00Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Červená řepa je jednoletá plodina druhé trati. Je vhodná prakticky do všech našich pěstebních oblastí. Má ráda půdu s dostatkem živin, která nesmí být kyselá, štěrkovitá či čerstvě hnojená. Nejlepší výnosy dává v místech se stejnoměrně rozdělenými srážkami, v půdách od jílovitých až po humózní písky. Optimální pH je 6,5 až 7,5. Vysévá se v dubnu až květnu, z hustých červnových výsevů lze pak vypěstovat malé bulvičky pro konzervaci vcelku. Sklízí se na podzim před prvními zimními mrazy. Řepa není zrovna bohatá na vitamíny C, B1 a B2. Mezi zeleninami však patří mezi zdroje kyseliny listové důležité pro krvetvorbu. Podporuje krevní oběh a působí proti kornatění cév, požehnaná je i pro játra. Stopové prvky v ní jsou železo, hořčík, měď a draslík, zinek, jod a mangan, fluor, kobalt, lithium a vanad. Pro zachování důležité kyseliny listové by se měla vařit či péct pouze krátce. Řepa má významný podpůrný charakter při léčbě rakoviny, protože v ní obsažený pektin podporuje vylučování cholesterolu, olova a radioaktivních látek z organismu. Rekonvalescentům se doporučuje čerstvá šťáva ze syrové řepy.

Charakteristika:

Řepa salátová (Beta vulgaris L.var.conditiva Alef.) - Renova

Obsah balení:
3 g (obrušované osivo 50 - 90 klubíček v 1 g, HTS 11 - 20 g) / (jednoklíčkové osivo 111 - 167 semen v 1 g, HTS 6 - 9 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: ANO

Vlastnosti:
Odrůda Renova je výnosná odrůda s válcovitým tvarem bulvy vhodná pro všechny způsoby použití. Rostlina je středního až slabšího vzrůstu. Válcovitá bulva má pozvolný přechod do kořínku. Povrch bulvy je tmavě červený, hladký, v podzemní části mírně korkovitý. Dužnina je stejnoměrně červená, bez výrazné kroužkovitosti, příjemně nasládlé jemné chuti. Pro přímý konzum se sklízí postupně od konce července, pro konzervaci od září do října. Má dobrou odolnost proti chorobám a vybíhání.

Způsob výsevu:
spon 40 x 10 - 15 cm

Vegetační doba:
130 dní od výsadby do sklizně

Přehled doby výsevu a sklizně:
> výsev - duben, květen, červen
> sklizeň - červenec, srpen, září, říjen

Postup při skladování řepy:
Červená řepa vydrží maximálně čtyři měsíce. Kusy na uskladnění se vybírají větší a nepoškozené. Menší se raději zpracovávají. Bulvy nesmí být namrzlé, ale suché a čisté. Listy by se neměly odřezávat, ale vykroutit. To je ovšem třeba dělat opatrně tak, aby nedošlo k poškození vršku řepy, aby se neponičila a nezačala uvadat. Vhodným místem na uskladnění je sklep, kde není mráz nebo přílišná zima. Řepa se uskladňuje v bedně a doporučuje se pravidelně kontrolovat, jestli náhodou neplesniví nebo nevysychá.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa