search

SEMO Pažitka Erecta raná

SEMO Pažitka Erecta raná
-18%

Popis produktu

Pažitka je plodinou druhé trati a může vytrvat na stanovišti několik let. Jemná cibulová chuť pažitky, z ní dělá velmi populární přísadu do jídel. Květy lze použít jako ozdobu a listy pažitky dodají aromatickou příchuť v pokrmech jako jsou např. saláty, pomazánky a polévky. Využívá se nejen jako koření, ale také jako léčivá bylina. Jako bylina je cenná v tom, že obsahuje mnoho bílkovin, je zdrojem vitamínu C i B2 a celé řady minerálů, jako je sodík, vápník, železo nebo fosfor. Zdraví prospěšné jsou i éterické oleje v pažitce obsažené. Pažitka tak podporuje trávení, má protizánětlivé účinky a chrání proti plísním. Dále podporuje chuť k jídlu, dokonce i snižuje krevní tlak. Má blahodárné účinky na ledviny. Jako koření se nejčastěji využívá jako náhradu za jarní cibulku. Dokáže navíc vyzdvihnout v pokrmu slanou chuť, takže již není třeba přidávat tolik soli. Pažitka se doporučuje konzumovat jen v syrovém stavu - převařená ztrácí své jedinečné chuťové i léčivé vlastnosti. Pažitka vyžaduje záhřevné polohy a kypré hlinitopísčité půdy bohaté na humus. Osivo se vysévá od března do srpna mělce do hnízd. Může se též předpěstovat na sadbu z výsevu v období od února až dubna, s výsadbou od dubna do května po 20 rostlinách do hnízda. K rychlení používáme trsy vyryté na podzim, které se po kratším promrznutí přenášejí do skleníku. V průběhu vegetace několikrát sklízíme seřezáváním listy, když dosáhnou délky 15 cm. První rok se však sestřihávání nedoporučuje, případně až v pozdním létě. Rostlina si totiž musí vytvořit zásobní cibulky a z těch pak sklízíme kvalitní pažit. První rok po výsevu je produkce natě pažitky obvykle slabá.

Charakteristika:

Pažitka pravá (Allium schoenoprasum L.) - Erecta

Obsah balení:
2 g (800 - 850 semen v 1 g, HTS 0,8 - 1,3 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: NE

Vlastnosti:
Odrůda Erecta je raná, vysoce výnosná odrůda velmi vhodná pro pěstování v květináčích. Listy jsou silnější, pevné, tmavězelené s příjemnou, mírně aromatickou chutí.

Způsob výsevu:
spon 20 x 20 cm
řádek - vzdálenost mezi řádky 30 cm

Vegetační doba:
při rychlení 22 - 30 dní do první sklizně
z volných ploch 120 dní do první sklizně

Přehled doby výsevu a sklizně:
> výsev - únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen
> sklizeň - březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa