search

SEMO Reveň - Rebarbora Holsteiner Blut / Victoria

SEMO Reveň - Rebarbora Holsteiner Blut / Victoria
-19%
SEMO Reveň - Rebarbora Holsteiner Blut / Victoria

SEMO Reveň - Rebarbora Holsteiner Blut / Victoria

za 34Kč s DPH

Skladem u dodavatele

Popis produktu

Reveň neboli rebarbora je velmi zdravá a užitečná. Je to nenáročná zelenina často používaná jako ovoce. Tvoří mohutné růžice listů, které dosahují výšky až 75 cm. Konzumní části jsou řapíky narůžovělé až červené barvy, které se sklízí na jaře, jakmile dosahují výšky právě až 75 cm a šířky okolo 5 cm. Rostliny tvoří silné až dužnaté kořeny zasahující hluboko do půdy. Reveň má velký obsah jablečné a citronové kyseliny, je to výborný zdroj vitaminů skupiny B. Má mnoho niacinu dobrého pro krevní oběh a energii buněk, kyseliny pantotenové pro zdravou pokožku, vlasy a jako zdroj kyseliny listové pro krvetvorbu a posílení nervové soustavy. Je velmi bohatá na vápník, látku nezbytnou pro tvorbu kostí a důležitou pro ženy v menopauze, dále obsahuje draslík, mangan a draslík, který podporuje vylučování vody z těla a v neposlední řadě je tu hodně vlákniny, která zbavuje organismus jedů a odstraňuje zácpu. Z vitamínů má menší množství vitamínu C (asi polovinu jak citron), provitamin A, vitaminy B, niacin, protisklerotické flavonoidy. Účinně zabíjí škodlivé mikroorganismy, prospívá krevnímu oběhu, je močopudná. Není však vhodná pro nemocné žlučníkovými a močovými kameny. Charakteristickou nakyslou chuť jí dodává kyselina šťavelová. Obsah této kyseliny v řapících je nejnižší právě na jaře a proto se v této době doporučuje její sklizeň. Reveň je nenáročná zelenina, která dobře roste i na chladnějších místech. Trpí v půdách kyselých a zamokřených. K tvorbě mohutných rostlin s kvalitními řapíky je nejideálnější humózní vápněná půda dobře zásobená živinami. Před výsadbou na podzim se půda hluboko zkypří a zapraví se do ní chlévský hnůj v dávce 6 kg / m2. Před založením kultury se pozemek vyhnojí do zásoby minerálními hnojivy. Osivo se vysévá do řádků. Rostliny se následně vyjednotí a pěstují se až do příštího podzimu. Sazenice se vysazují na jaře začátkem dubna ve sponu 120 x 100 cm. Sází se tak, aby byl růstový vrchol asi 5 - 6 cm pod povrchem půdy.

Charakteristika:

Reveň kadeřavá (Rheum rhabarbarum L.) - Holsteiner Blut (Victoria)

Obsah balení:
1g (HTS 13 - 15 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: NE

Vlastnosti:
Odrůda Holsteiner Blut (Victoria) je velmi výnosná odrůda rebarbory. Na jaře vyrůstají dlanité listy, které jsou dlouze řapíkaté (až 40 cm), zelené až červené barvy. Brzy raší, a proto jí vyhovuje teplá, chráněná poloha. Na stanovišti vydrží až 10 let. Se sklizní se začíná ve třetím roce po výsadbě. V dubnu až v červnu se vylomováním sklízí listové řapíky. Nejvyšší výnos je v pátém až sedmém roce po výsadbě.

Způsob výsevu:
řádek - vzdálenost mezi řádky 30 cm

Vegetační doba:
vytrvalá zelenina

Přehled doby výsevu, výsadby a sklizně:
> výsev - březen, duben
> výsadba - duben, srpen, září (druhým rokem od výsevu)
> sklizeň - duben, květen, červen (třetím rokem od výsevu)

Postup při skladování rebarbory:
Rebarbora není vhodná pro dlouhodobější skladování, neboť se jedná o rostlinu, která se sklízí postupně dle potřeby. Pokud je ji však třeba uskladnit, tak v lednici kde vydrží až 5 dní, popř. zamrazit jako jinou zeleninu.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa