search

FORESTINA Plantacote Top K 12M 25kg - pro běžné sázení rostlin s vysokým požadavkem na draslík

FORESTINA Plantacote Top K 12M 25kg - pro běžné sázení rostlin s vysokým požadavkem na draslík
-10%
FORESTINA Plantacote Top K 12M 25kg - pro běžné sázení rostlin s vysokým požadavkem na draslík

FORESTINA Plantacote Top K 12M 25kg - pro běžné sázení rostlin s vysokým požadavkem na draslík

za 4 425Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Plantacote® je tzv."inteligentní" hnojivo s řízeným uvolňováním živin a povrchovou vrstvou z výjimečně pevného a odolného polymeru určující nové standardy v rostlinné výživě s řízeným uvolňováním živin. Platí to nejen pro koncentrované výživové složení, které zaručuje bezpečné a přizpůsobené uvolňování živin, ale také pro povrchovou technologii zajišťující optimální bezpečí plodin. Každá granule o velikosti 2 - 4 mm obsahuje všechny nezbytné hlavní živiny i stopové prvky pro optimální růst rostlin. Plantacote® je vysoce efektivní v zužitkování živin a v šetrnosti k životnímu prostředí díky prevenci prosakování, vyprchávání a navázání živin do půdy. Stejně jako díky rozkladu povrchu mikroorganismy poté, co je uvolnění živin dokončeno. Jedinečná povrchová technologie a standardy kvality činí Plantacote® velmi spolehlivým prostředkem pro pěstování vysoce kvalitních rostlin.

Charakteristika:

Dlouhodobě působící hnojivo NPK
9% N + 9% P2O5 + 18% K2O + 9% S + 2% MgO + mikroprvky

Obsah stopových prvků hnojiva:
B 0,044 % pro kvalitní květenství
Cu 0,025 % pro fotosyntézu
Mn 0,22 % pro kvalitní růst bez deformací
Zn 0,035 % pro ideální růst
Fe 0,07 % pro tvorbu listové zeleně

Délka působení hnojiva Plantacote® v závislosti na teplotě - typ M12:
>
průměrná teplota půdy 15 - 16°C = působení hnojiva 14 - 16 měsíců
> průměrná teplota půdy 20 - 21°C = působení hnojiva 12 - 14 měsíců
> průměrná teplota půdy 26 - 27°C = působení hnojiva 10 - 12 měsíců

Zvláštní přednosti hnojiv Plantacote® oproti konkurenčním výrobkům:

Vysoce bezpečný povrch granulí = jedinečná pevnost a odolnost.
Bezpečné uvolňování živin dokonce i za těch nejméně příznivých podmínek.
Doba uvolňování živin není ovlivňována typem substrátu pH, mikroorganismy, úrovní zavlažení či vlhkostí půdy.
Uvolňování živin z granulí je uzpůsobeno fyziologickým požadavkům plodin což přináší minimální ztráty živin.
Povrchový materiál granulí snižuje mechanické poškození v průběhu mísení.
Hnojení bez rizika zatěžování půdy solí a to i při skladování v předem připravené směsi až po dobu 2 - 3 týdnů.

Princip působení hnojiv Plantacote®:
Každá granule hnojiva Plantacote® obsahuje hlavní živiny jako je dusík, fosfor a draslík. V závislosti na typu produktu může být přidán hořčík a další stopové prvky. To zajišťuje stejnorodé rozložení všech živin v růstovém prostředí. Uvolnění živin je regulované polopropustnou membránou, která zcela pokrývá granuli hnojiva. Specifická tloušťka tohoto povrchového polymeru určuje délku působení uvolňování živin. Granule hnojiva skrze membránu absorbuje vodu. Soli v živině se rozpouštějí podle jejich specifické rozpustnosti.Díky osmotickému tlaku přecházejí rozpuštěné živiny vně skrz povrch, kde jsou absorbovány kořeny rostliny. Tento přírodní mechanismus zajišťuje řízené uvolnění živin během celého období vegetace. Kromě výrobku Plantacote® Mix začíná uvolnění živin hnojiv Plantacote® po 2 - 3 týdnech (v závislosti na teplotě). Tento specifický mechanismus zaručuje zejména bezpečí plodin a stálé uvolňování živin v průběhu stanovené délky působení přípravku. Uvolnění živin je stejně jako růst rostliny ovlivněno teplotou. V chladnějších podmínkách rostliny rostou pomalu a požadují nižší hladinu živin. V teplejších podmínkách rostou rostliny rychleji. Plantacote® tak tedy uvolňuje živiny rychlostí vyžadovanou rostlinami pro optimální růst a proto se řadí mezi tzv. inteligentní hnojiva.

Vlastnosti hnojiva Plantacote® Top K:
Plantacote® Top K je hnojivo s řízeným uvolňováním živin a 100% povrchovou vrstvou. Každá granule obsahuje všechny nezbytné hlavní živiny i stopové prvky pro optimální růst rostlin. Díky deklarovanému obsahu draslíku je Plantacote® Top K ideální pro hnojení plodin s vysokým nárokem na draslík. Díky poměru obsahu dusíku a draslíku 1:2 zabraňuje Plantacote® Top K nadměrnému vegetačnímu růstu a podporuje stabilitu rostliny a stavbu květů.

Použití:
Plantacote® Top K je potřeba v případě hnojení většího objemu substrátu rovnoměrně rozmíchat v substrátu před výsadbou. V případě další povrchové vrstvy na půdě lze během vegetace zapravit k rostlinám a to alespoň 2 až 5 cm pod povrch zeminy tak, aby granule byly rovnoměrně rozmístěny v nádobě nebo záhonu. Další případné přídavky do substrátu (např. vápno) neovlivňují efektivitu Plantacote® Top K.

Dávkování při hnojení kontejnerových stromů a dřevin ve školkách:
> rostliny s nízkou potřebou živin (např. Picea abies, Pinus montana, Pinus mugo, Cotoneaster dammeri, Hypericum calycinum, Prunus laurocerasus, Rhododendron, Kolkwitzia amabilis, Cotoneaster adpressus, Cornus kousa, Deutzia gracilis, Genista tinctoria, Hypericum patulum, Ligustrum vulgare, Pachysandra terminalis, Pinus nigra, Potentilla fruticosa, Prunus cerasifera, Ribes sanquineum, Taxus baccata, Viburnum plicatum) 300 - 500 g / 100 l substrátu
> rostliny se střední potřebou živin (např. Cornus florida, Lonicera nitida, Philadelphus x virginalis, Spiraea japonica, Symphoricarpos chenaultii, Acer campestre, Amelanchier canadensis, Buddleia davidii, Cytisus, Euonymus fortunei vegetus, Hydrangea paniculata, Ilex aquifolium, Juniperus communis, Juniperus squamata, Lonicera pileata, Spiraea bumalda, Thuja occidentalis, Weigela hybr., Pyracantha coccinea) 450 - 650 g / 100 l substrátu
> rostliny s vysokou potřebou živin (např. Cotoneaster multiflorus, Forsythia intermedia, Juniperus chinensis, Ligustrum ovalifolium) 600 - 700 g / 100 l substrátu

Vhodné použití:
Obzvláště vhodné pro bylinné trvalky.
Je vhodné pro plodiny s vysokým požadavkem na draslík.
Pro produkci záhonových a balkónových rostlin, kultivaci semen rostlin v květináčích, hnojení květin a křovin pro okrasné plochy a kultivaci řezaných květin.
Přilnavý charakter počáteční složky činí Plantacote® Top K ideálním pro povrchovou aplikaci v nádobách, neboť zabraňuje vypadávání granulí.
Plantacote® Top K je díky odloženému počátečnímu uvolňování živin po 2 - 3 týdnech vhodné pro "běžné" sázení.

Hlavní termíny pro aplikaci hnojiva:
celoročně

Mrazuvzdornost:
Substráty s hnojivem Plantacote® je možno vystavit mrazu až do -10°C.

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím hnojiva Plantacote®.

FORESTINA Plantacote Top K 12M 25kg - pro běžné sázení rostlin s vysokým požadavkem na draslíkProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa