search

Banvel 480 S 7,5ml - proti plevelům v okrasných trávnících, pastvinách a kukuřici

Banvel 480 S 7,5ml - proti plevelům v okrasných trávnících, pastvinách a kukuřici
Hobby přípravek
-27%
Banvel 480 S 7,5ml - proti plevelům v okrasných trávnících, pastvinách a kukuřici

Banvel 480 S 7,5ml - proti plevelům v okrasných trávnících, pastvinách a kukuřici

za 69Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Balení pro neprofesionální použití.

Přípravek určen pro neprofesionální uživatele, k nákupu není třeba předložit (zaslat) Osvědčení o odborné způsobilosti.

Banvel® 480 S selektivní postřikový herbicid ve formě kapalného koncentrátu pro ředění vodou určený k postemergentnímu ničení dvouděložných plevelů v obilninách, kukuřici a v trávnících.

Charakteristika:

Selektivní herbicid

Účinná látka:
dicamba 480 g/l
t.j. 3,6-dichlor -o- anýzová kyselina

Působení:
BANVEL® 480 S je selektivní systemický herbicid. Účinná látka dicamba proniká do rostliny hlavně listy, lodyhami a je rozváděna až do kořenů, takže hubí spolehlivě i vytrvalé plevele. Nepříznivě ovlivňuje fotosyntézu a dělení buněk. Způsobuje deformaci listů a stonků s následným odumřením celé rostliny. Vyznačuje se vysokou tolerancí vůči ošetřovaným rostlinám. Při aplikaci přípravku dle návodu, hubí BANVEL® 480 S široké spektrum dvouděložných plevelů. Provádí se maximálně 1 ošetření za vegetaci.

Příprava aplikační kapaliny:
Odměřená dávka přípravku se vlije do nádrže aplikátoru předem naplněného do poloviny vodou a za stálého míchání se doplní na stanovený objem.

Dávkování:
> kukuřice (dvouděložné plevele) 5 - 6 ml / 2 - 4 l vody / 100 m2 / OL 0 dní
> obiloviny (dvouděložné plevele) 1 - 2 ml / 2 - 4 l vody / 100 m2 / OL 0 dní
> trávníky (dvouděložné plevele) 3,75 ml / 2 - 4 l vody / 100 m2 / OL 30 dní

Upřesnění podmínek aplikace:
Kukuřice
Kukuřice se ošetřuje zpravidla ve stadiu 3 - 5 listů, maximálně do 8 listů, kdy mají plevele 2 - 4 pravé listy.

Obilniny
Obiloviny bez podsevu se ošetřují ve fázi od 3.listu obilniny do konce odnožování v době, kdy plevele mají 2 - 4 pravé listy.

Trávníky
Ošetření trávníku se provádí postemergentně v době intenzivního růstu plevelů. Optimální růstová fáze plevelů je BBCH 12 - BBCH 14 (2 - 4 pravé listy, listové páry nebo přesleny rozvinuty). Ošetření se provádí v období jaro - léto v růstové fázi trav od BBCH 13 (3 listy) do konce odnožování a to maximálně 2x v jednom vegetačním období. Trávníky neošetřujeme v prvním roce po zasetí. V dávce 3,75 ml / 100 m2 přípravek nedostatečně účinkuje proti jitroceli, pampelišce lékařské a černohlávku obecnému.

Aplikační poznámky:
Za vysokých teplot mohou být citlivé plodiny poškozeny i výpary přípravku.
V případě, že po aplikaci přípravku BANVEL® 480 S dojde výraznému poklesu teplot, hrozí možnost poškození porostů. Optimální termín ošetření je při teplotách mezi 10 °C - 25 °C.
Neošetřujeme v době, kdy jsou očekávány noční mrazíky.
Nedoporučuje se ošetřovat porosty poškozené mrazem, suchem nebo chorobami a škůdci.

Spektrum účinnosti - jednoleté a dvouleté plevele:
ambrosie pelyňkolistá (Ambrosia elatior), peťour maloúborný (Galinsoga parviflora), drchnička rolní (Anagallis arvensis), pohanka svlačcovitá (Polygonum convolvulus), durman obecný (Datura stramonium), pomněnka rolní (Myosotis arvensis), heřmánky (Matricaria spp.), pryskyčník rolní (Ranunculus arvensis), hořčice (Sinapis spp.), ptačinec žabinec (Stellaria media), chrpy (Centaurea spp.), rdesna (Polygonum spp.), ibišek trojdílný (Hibiscus trionum), rmeny (Anthemis spp.), kapustka obecná (Lapsana communis), rožce (Cerastium spp.), kokoška pastuší tobolka (Capsella bursa-pastoris), ředkev ohnice (Raphanus raphanistrum), kolenec rolní (Spergula arvensis), starčky (Senecio spp.), konopice napuchlá (Galeopsis tetrahit), svízel přítula (Galium aparine), kopřiva žahavka (Urtica urens), šrucha zelná (Portulaca oleracea), laskavce (Amaranthus spp.), šťovíky (Rumex spp.), lebedy (Atriplex spp.) tolice jetelová (Medicago lupulina), lilek černý (Solanum nigrum), truskavec ptačí (Polygonum aviculare), mák vlčí (Papaver rhoeas), úhorník mnohodílný (Descurainia sophia), mračňák Theophrastův (Abutilon theophrasti), vikev (Vicia spp.), merlíky (Chenopodium spp.), výdrol slunečnice (Helianthus annuus), mléče (Sonchus spp.) zemědým lékařský, (Fumaria officinalis), penízek rolní (Thlaspi arvense).

Spektrum účinnosti - víceleté plevele:
čekanka obecná (Cichorium intybus), popenec břečťanolistý (Glechoma hederacea), jitrocele (Plantago spp.), sedmikráska vytrvalá (Bellis perennis), mléč rolní (Sonchus arvensis), svlačec rolní (Convolvulus arvensis), opletník plotní (Calystegia sepium), šťovíky (Rumex spp.), pcháč oset (Cirsium arvense), vesnovka obecná (Lepidium draba), pelyňky (Artemisia spp.).

Spektrum účinnosti - plevele obtížně hubitelné:

černohlávek obecný (Prunella vulgaris), pampeliška lékařská (Taraxacum officinale), jetel plazivý (Trifolium repens), řebříček obecný (Achillea millefolium), jitrocel větší (Plantago major).

Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
Přípravek nevyžaduje klasifikaci z hlediska ochrany ptactva, suchozemských obratlovců, včel, půdních makroorganismů, půdních mikroorganismů a necílových suchozemských rostlin.
Přípravek může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím přípravku.

Banvel 480 S 7,5ml - proti plevelům v okrasných trávnících, pastvinách a kukuřiciProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa