search

FORESTINA Hoštický Substrát Listovka 40l - přírodní zúrodňovač půdy pro okrasné rostliny a jahody

FORESTINA Hoštický Substrát Listovka 40l - přírodní zúrodňovač půdy pro okrasné rostliny a jahody
Novinka
-18%
FORESTINA Hoštický Substrát Listovka 40l - přírodní zúrodňovač půdy pro okrasné rostliny a jahody

FORESTINA Hoštický Substrát Listovka 40l - přírodní zúrodňovač půdy pro okrasné rostliny a jahody

za 155Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát Listovka patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:

přírodní substrát (... víc než substrát)

Složení substrátu:
> sušený separát
= vzniká anaerobní fermentací zemědělských komodit (statkových hnojiv a krmiv) a následným sušením na požadovanou vlhkost. Sušený separát obsahuje kromě dusíku i fosfor a draslík, ale i další živiny (vápník, hořčík, síra) včetně stopových prvků. Sušený separát má příznivý vliv na půdní strukturu a podporuje mikro-biální aktivitu půd.
> světlá rašelina = pro její světlou barvu se často mužeme setkat i s označením rašelina „bílá". Tato rašelina se vyznačuje nízkým stupněm rozložení s čímž souvisí i její nízká objemová hmotnost. Použitím této rašeliny dochází k „vylehčení" substrátu a ke zlepšení jeho hydrofyzikálních vlastností. Substrát je tak schopný zadržet vodu při dostatečné zásobě vzduchu.
> popel vzniklý ze spalování biomasy = má charakter minerálního vápenato-draselného hnojiva. Je ve formě jemného sypkého hygroskopického prášku charakteristické barvy. Kromě významného množství draslíku a vápníku obsahuje též menší množství hořčíku, fosforu a zbytky dusíku.

Vlastnosti substrátu:
ph 7,5 - 9,5
Obsah živin 1% N + 0,7% P205 + 1,5% K20.
Obsahuje kvalitní organickou hmotu, kterou dodává do půdy.
Vzhledem k použitým surovinám obsahuje i nižší obsah základních živin (dusík, fosfor a draslík) i další živiny (vápník, hořčík a síru) včetně stopových prvků.
Má velmi příznivý vliv na celkovou půdní strukturu a zároveň obohacuje půdu o živiny, což má pozitivní účinek na půdní úrodnost.
Výrobek obsahuje vedlejší produkty živočišného původu (materiály kategorie 2) zpracovaných podle nařízení ES č. 1069/2009.
Výrobek nedávat spásat hospodářským zvířatům, neaplikovat na poživatelné části rostlin a nepoužívat plodiny jako rostlinná krmiva alespoň 21 dní po aplikaci.

Rozsah a způsob použití:
Substrát Listovka lze použít pro vylepšení půdy při výsadbě jahod a to jak na záhonech tak v nádobách. Na záhonech substrát Listovku naplikujeme v dávce 8 litrů na 1 m2 rozhozem a následným zapravením do půdy (např. zarytím). Při výsadbě jahod do nádob (truhlíků apod.) můžeme smíchat Listovku se zeminou v dávce 0,8 - 1 litr na 10 litrů zeminy. Listovku lze i dodatečně dosypávat kolem jahod v průběhu pěstování během celé vegetace 1x až 2x v dávce cca 3 - 4 litry na 1 m2.
Při výsadbě růží a trvalek je Listovka vhodná na vylepšení půdy na záhonech a to v dávce 10 litrů na 1 m2. Listovku aplikujeme rozhozem a následně zapravíme do půdy (např. zarytím) do hloubky cca 15 - 20 cm. Při výsadbě růží a trvalek do nádob (truhlíků apod.) můžeme smíchat Listovku se zeminou v dávce 0,8 - 1 litr na 1 m2. Listovku lze i dodatečně dosypávat kolem růží a trvalek v průběhu pěstování během celé vegetace 1x až 2x v dávce cca 4 - 5 litrů na 1 m2.
Při výsadbě thují, buxusů a dalších okrasných keřů je vhodné pro vylepšení půdy přimíchat Listovku do zeminy a to v dávce 0,8 - 1 litr na cca 10 litrů zeminy. Listovku lze dodatečně rovněž dosypávat kolem keřů i v průběhu celé vegetace 1x až 2x v dávce cca 4 - 5 litrů na 1 m2.

Dávkování - jahody:
>
výsadba jahod = 8 l Listovky na 1 m2 při použití ve volné půdě (balení 40 l je cca na 5 m2)
> výsadba jahod = 0,8 - 1 l Listovky na 10 l půdy při použití v nádobách (balení 40 l je cca na 400 - 500 l směsné zeminy)
> vylepšení půdních vlastností kolem již vysazených jahod = 3 - 4 l Listovky na 1 m2 (balení 40 l je cca na 10 - 13 m2)

Dávkování - růže a trvalky:
>
výsadba růží a trvalek = 10 l Listovky na 1 m2 při použití ve volné půdě (balení 40 l je cca na 4 m2)
> výsadba růží a trvalek = 0,8 - 1 l Listovky na 10 l půdy při použití v nádobách (balení 40 l je cca na 400 - 500 l směsné zeminy)
> vylepšení půdních vlastností kolem již vysazených růží a trvalek = 4 - 5 l Listovky na 1 m2 (balení 40 l je cca na 8 - 10 m2)

Dávkování - thuje, buxusy a okrasné keře:
>
výsadba thují, buxusů a okrasných keřů = 0,8 - 1 l Listovky na 10 l půdy (balení 40 l je cca na 400 - 500 l směsné zeminy)
> vylepšení půdních vlastností kolem již vysazených thují, buxusů a okrasných keřů = 4 - 5 l Listovky na 1 m2 (balení 40 l je cca na 8 - 10 m2)

Poznámka k dávkování:
Maximální aplikační dávka je 2 kg sušiny/m2 v průběhu 3 let.

Vhodné použití:
>
k vylepšení půdy při pěstování jahod, růží, trvalek, thují, buxusů a jiných okrasných keřů
> k zlepšení půdních vlastností a celkové úrodnosti půdy

Nevhodné použití:
>
k vylepšení půdy při pěstování kyselomilných rostlin (např. kanadské borůvky, vřes, azalky a rododendrony)

Hmotnost balení 40l:
cca 28,5 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát Listovka 40l - přírodní zúrodňovač půdy pro okrasné rostliny a jahodyProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa