search

SEMO Špenát setý Hudson F1 jarní a podzimní

SEMO Špenát setý Hudson F1 jarní a podzimní
-17%
SEMO Špenát setý Hudson F1 jarní a podzimní

SEMO Špenát setý Hudson F1 jarní a podzimní

za 19,00Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Špenát patří k listové zelenině, která je známá vysokým obsahem vitamínů a minerálů. Kromě železa obsahuje také kalcium, magnézium, zinek a selen. Vitamín E, který je ve špenátu bohatě zastoupen, pomáhá chránit organismus před karcinogenními chorobami, chrání cévy, játra a dokonce bojuje i proti únavě. Významnou roli ve špenátových listech sehrává i vitamín C. Přestože špenát neobsahuje až tolik železa, má mnoho jiných, zdraví prospěšných látek. Ve vysokých koncentracích obsahuje karotenoidy, které chrání buňky před stárnutím a lutein, který zabraňuje vzniku degenerativního onemocnění sítnice oka. Zelené špenátové listy jsou také bohatý zdroj vitamínů A, C, E, K a cenných minerálů, jako jsou magnézium, jód, železo a vápník. Špenát dále obsahuje i kyselinu listovou, jejíž množství v listech se už po několikaminutovém vaření snižuje na polovinu, a proto se doporučuje špenátové listy před konzumací jen mírně napařit. Antioxidační vlastnosti špenátu dokáží předejít škodlivé oxidaci cholesterolu, která je velice nebezpečná pro srdce i cévy. Hořčík zase zabezpečuje zdravý krevní tlak, stejně jako draslík, přičemž špenát zároveň obsahuje málo sodíku, jehož nadbytek tlak zvyšuje. Vitamin K dokáže zadržovat vápník v kostech, takže jsou pevnější. K tomu přispívají i další minerály, které tato mimořádně zdravá zelenina obsahuje. Kromě zmíněných pozitivních účinků dokáže špenát zabránit vzniku vředů a díky rozmanitým phytonutrientům a pigmentům ochrání pokožku před škodlivým UV zářením. Z pěstitelského hlediska vyžaduje špenát setý hlinitopísčité, dostatečně vododržné půdy s pH 6 - 7,5. Nesnáší suché a kyselé půdy a větrné polohy. Jarní kultura z březnových výsevů se sklízí 5 - 6 týdnů po výsevu. Jako následná plodina ze srpnových výsevů se sklízí v září až v říjnu. Pro přezimování a ranou jarní sklizeň se vysévá v září. Špenat lze sklízet dvěma způsoby, a to probíráním plně narostlých listů a tím mít několik sklizní, nebo jednorázovým ořezáním všech listů.

Charakteristika:

Špenát setý (Spinacea oleracea L.) - Hudson F1

Obsah balení:
300 semen (70 - 100 semen v 1 g, HTS 10 - 14 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: NE

Vlastnosti:
Odrůda Hudson F1 je hybridní odrůda s kompletní rezistencí vhodná pro jarní i podzimní výsev. Tvoří růžice tmavozelených hladkých listů.

Co znamená označení F1:
Označení F1 nesou hybridní odrůdy jenž jsou vyrovnanější, výnosnější, často více odolnější k nemocem a především plastictější při pěstování, tedy tolerantnější ke stresu a méně vhodným pěstitelským podmínkám.

Způsob výsevu:
spon 20 x 20 cm

Vegetační doba:
50 - 65 dní od výsevu do sklizně

Přehled doby výsevu a sklizně:
> výsev - březen, duben, červenec, srpen, září
> sklizeň - květen, červen, srpen, září, říjen

Postup při skladování špenátu:
Špenát lze skladovat čerstvý jen krátkodobě, musíme zajistit vysokou vlhkost (95 - 100%). Listy připravené ke skladování se vloží do mikrotenového sáčku a uskladní v lednici. Za těchto podmínek vydrží po dobu maximálně 1 týdne. Dalším a delším způsobem je klasické zamrazení, kdy se oprané a nasekané listy taktéž vloží do mikrotenového sáčku a uskladní v mrazáku.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa