search

SEMO Květák Veronica F1 pozdní

SEMO Květák Veronica F1 pozdní
-20%
SEMO Květák Veronica F1 pozdní

SEMO Květák Veronica F1 pozdní

za 41Kč s DPH

Skladem u dodavatele

Popis produktu

Květák je velmi náročný na agrotechniku a optimální pěstební podmínky. Nejlépe se mu daří na hlinitých půdách s vysokým obsahem humusu, které netrpí sléváním. Vzhledem k menšímu kořenovému systému vyžaduje dostatečné množství snadno přijatelných živin a dostatečné zásobování rostlin vodou, hlavně v období intenzivního růstu a před sklizní. Zařazuje se do první tratě. Květák obsahuje malé množství sacharidů a proteinů a téměř žádný tuk, obsahuje provitamín A (betakarotén), vitamín B a E a významné množství vitamínu C, z minerálů obsahuje hodně draslíku, něco málo sodíku, je v něm hodně vápníku, hořčíku, fosforu, železa a stejně tak obsahuje dosti chrómu, zinku, manganu, mědi a selenu, nechybějí v něm fotochemické antikarcinogeny. Dále obsahuje vysoký obsah kyseliny listové s vitamínem B12, který je důležitý pro růst buněk a krvetvorbu. Vitamín B5 podporující tvorbu kortizolu, z kterého se dále vyrábí kortizon, látka tlumící zánětlivé reakce. Vitamín B 5 se ničí nadměrným používáním citronu, nebo octa. Další důležitou látkou je sulforan, který působí preventivně při vzniku nádorů. Biolátky v květáku pomáhají při urologických problémech, odvodňují organismus a podporují hubnutí. Mají příznivé účinky na snižování krevního tlaku, podporují krvetvorbu, pomáhají při tvorbě kvalitní střevní sliznice a snižují riziko onemocnění tlustého střeva.

Charakteristika:

Květák (Brassica oleracea L.convar. botrytis (L.) var.botrytis L. - Veronica F1

Obsah balení:
10 semen (250 - 300 semen v 1 g, HTS 2,7 - 3,5 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: ANO

Vlastnosti:
Odrůda Veronica F1 je odrůdou typu Romanesco. Je poměrně pozdní, vitálního vzrůstu vytvářející klenuté růžice složené z růžiček věžičkovitého tvaru světle zelené barvy. Je velice žádanou zeleninou pro zdobení pokrmů. Doporučeje se pouze pro podzimní sklizeň.

Co znamená označení F1:
Označení F1 nesou hybridní odrůdy jenž jsou vyrovnanější, výnosnější, často více odolnější k nemocem a především plastictější při pěstování, tedy tolerantnější ke stresu a méně vhodným pěstitelským podmínkám.

Způsob výsevu:
spon 40 x 50 cm

Vegetační doba:
91 dní od výsevu do sklizně

Přehled doby výsevu, výsadby a sklizně:
> výsev - březen, duben, květen, červen
> výsadba - duben, květen, červen, červenec
> sklizeň - srpen, září, říjen

Postup při skladování květáku:
Květák lze skladovat v igelitovém a propíchaném sáčku ve spodní části chladničky, kde vydrží při teplotě 0 °C až dva měsíce. Doporučuje se ukládat růžicí dolů a košťálem nahoru. Při tomto způsobu skladování tak odcházejí dusičnany z růžice do listů, v růžici přibývá sacharózy, volných aminokyselin, draslíku, sodíku, hořčíku a vápníku. Není-li dostatek místa v chladničce, lze jej uskladnit v chladné tmavé místnosti do 4 °C. Je třeba však brát na zřetel, že při delším skladování se jeho chuť zhoršuje, mění se barva a začíná se kazit.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa