search

FORESTINA Hoštický Substrát pro bylinky a zelené koření 10l - obohacený organickým hnojivem

FORESTINA Hoštický Substrát pro bylinky a zelené koření 10l - obohacený organickým hnojivem
-18%
FORESTINA Hoštický Substrát pro bylinky a zelené koření 10l - obohacený organickým hnojivem

FORESTINA Hoštický Substrát pro bylinky a zelené koření 10l - obohacený organickým hnojivem

za 65Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát pro bylinky a zelené koření patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:

přírodní substrát

Složení substrátu:
> světlá rašelina
= pro její světlou barvu se často mužeme setkat i s označením rašelina „bílá". Tato rašelina se vyznačuje nízkým stupněm rozložení s čímž souvisí i její nízká objemová hmotnost. Použitím této rašeliny dochází k „vylehčení" substrátu a ke zlepšení jeho hydrofyzikálních vlastností. Substrát je tak schopný zadržet vodu při dostatečné zásobě vzduchu.
> tmavá rašelina = vyznačuje se vyšším stupněm rozložení, což jí propůjčuje tmavší barvu v porovnání s rašelinou „bílou". Díky vyššímu stupni rozložení mají tmavé rašeliny i vyšší objemovou hmotnost. Podíl tmavých rašelin v substrátech podporuje sorpční schopnost substrátu pro vodu a živiny. Zároveň se tmavé rašeliny v porovnání s rašelinou bílou vyznačují i vyšším obsahem huminových látek a minerálních solí a rovněž obsahují i některé stopové živiny, např. železo a mangan.
> pemza = jedná se o lehký materiál vysoce porézní textury, který se využívá k vylehčení substrátů. Podíl pemzy v substrátu zvyšuje obsah vzduchu, zabraňuje jeho „sléhávání" a má příznivý vliv na odvod přebytečné vody.
> křemičitý písek = inertní materiál, který upravuje fyzikální vlastnosti substrátů. Křemičitý písek zvyšuje propustnost substrátu i jeho měrnou hmotnost a v případě rašelinových substrátů se může přídavek písku pozitivně projevit při zálivce přeschlého substrátu.
> organické hnojivo = čistě přírodní hnojivo vyrobené ze široké škály vstupních surovin. Hnojivo obsahuje organické látky, základní i vedlejší živiny (N, P, K, Ca a Mg), ale i stopové prvky (B, Cu, Fe, Mo, Mn a Zn) jako přirozenou součást použitých surovin. S ohledem na širokou škálu vstupních surovin, které jsou při výrobě hnojiva použity, je dosaženo rovnoměrného a dlouhodobého uvolňování živin.
> jemně mletý dolomitický vápenec = přírodní hnojivo s vysokým obsahem vápníku a hořčíku, které slouží k úpravě pH na optimální hodnotu.

Vlastnosti substrátu:
ph (vodní výluh) 5,0 - 7,0
Složení substrátu podporuje tvorbu silic a aromatických látek v bylinkách i zeleném koření.
Přítomnost pemzy v substrátu má příznivý vliv na zadržování vody i na lepší provzdušnění substrátu.
Organické hnojivo je vyrobeno ze široké škály vstupních surovin, čímž je dosaženo rovnoměrného a dlouhodobého uvolňování živin.
Použité organické hnojivo podporuje rozvoj půdní mikroflóry.
Substrát obsahuje potřebné množství základních i stopových živin.

Rozsah a způsob použití:
Hoštický substrát pro bylinky a zelené koření je speciální substrát určený pro pěstování mnoha druhů bylinek - zeleného koření, jako jsou majoránka, pažitka, bazalka, máta, libeček, řeřicha, saturejka, dobromysl, rozmarýn, petržel, kopr a další druhy aromatických bylin. Substrát je vhodný k výsevům i k dopěstování. Hodí se k pěstování jak v nádobách (květináčích, truhlících) v bytech nebo zimních zahradách celoročně, tak i na záhonech (nebo lodžiích i balkonech) v průběhu vegetačního období. Při pěstování rostlin v nádobách zakryjeme odtokový otvor(y) keramickým střepem či podobným předmětem. Poté nasypeme vrstvu substrátu asi 1 cm pod okraj a běžným způsobem zasadíme sazeničky. Následně lehce přitlačíme a přiměřeně zalijeme. Při pěstování bylin na záhonech promísíme rovnoměrně substrát s vrchní vrstvou půdy. Pak postupujeme obvyklým způsobem. Substrát je obohacen o potřebné živiny na 6 týdnů, proto s následným hnojením začínáme až po této době. K výživě po dobu vegetačního období doporučujeme použít vhodné hnojivo na bylinky.

Vhodné použití:
>
k pěstování bylinek - zeleného koření (majoránka, pažitka, bazalka, máta, libeček, řeřicha, saturejka, dobromysl, rozmarýn, petržel, kopr a další druhy aromatických bylin) jak v pěstebních nádobách tak na volné ploše
> k výsevům i k dopěstování
> pro biopěstování

Hmotnost balení 10l:
cca 5 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát pro bylinky a zelené koření 10l - obohacený organickým hnojivemProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa