search

FORESTINA Hoštický Substrát pro růže a trvalky 40l - obohacený minerálním hnojivem

FORESTINA Hoštický Substrát pro růže a trvalky 40l - obohacený minerálním hnojivem
-20%
FORESTINA Hoštický Substrát pro růže a trvalky 40l - obohacený minerálním hnojivem

FORESTINA Hoštický Substrát pro růže a trvalky 40l - obohacený minerálním hnojivem

za 175Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát pro růže a trvalky patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:

přírodní substrát

Složení substrátu:
> světlá rašelina
= pro její světlou barvu se často mužeme setkat i s označením rašelina „bílá". Tato rašelina se vyznačuje nízkým stupněm rozložení s čímž souvisí i její nízká objemová hmotnost. Použitím této rašeliny dochází k „vylehčení" substrátu a ke zlepšení jeho hydrofyzikálních vlastností. Substrát je tak schopný zadržet vodu při dostatečné zásobě vzduchu.
> tmavá rašelina = vyznačuje se vyšším stupněm rozložení, což jí propůjčuje tmavší barvu v porovnání s rašelinou „bílou". Díky vyššímu stupni rozložení mají tmavé rašeliny i vyšší objemovou hmotnost. Podíl tmavých rašelin v substrátech podporuje sorpční schopnost substrátu pro vodu a živiny. Zároveň se tmavé rašeliny v porovnání s rašelinou bílou vyznačují i vyšším obsahem huminových látek a minerálních solí a rovněž obsahují i některé stopové živiny, např. železo a mangan.
> kůrový kompost = vyrábí se kompostováním jemné frakce smrkové kůry. V porovnání se zeleným kompostem obsahuje kůrový kompost nižší obsah živin, ale vyznačuje se vysokým obsahem organických látek. Kůrový kompost zlepšuje provzdušnění substrátu díky své vzdušné a porézní struktuře a má příznivý vliv na lepší vsakování vody do substrátu.
> zelený kompost = vstupními surovinami pro výrobu zeleného kompostu jsou pouze materiály rostlinného původu, tzn. tráva, listí a dřevní štěpka v optimálním poměru. Kompost neobsahuje čistírenské kaly ani žádné jiné „rizikové" materiály. Zelený kompost obohacuje substrát o základní živiny, zejména dusík a draslík. Zároveň podporuje činnost půdních bakterií a zlepšuje zádržnost vody v substrátu.
> minerální hnojivo = hnojivo které obsahuje základní živiny (dusík, fosfor, draslík) pro optimální výživu rostlin zaručující ideální přísun živin pro kořeny.
> jemně mletý dolomitický vápenec = přírodní hnojivo s vysokým obsahem vápníku a hořčíku, které slouží k úpravě pH na optimální hodnotu.

Vlastnosti substrátu:
ph (vodní výluh) 5,0 - 7,5
Složení substrátu zajišťuje tvorbu bohatého kořenového systému a optimální přístup vzduchu ke kořenům.
Substrát má příznivou fyzikální strukturu a dobrou jímavost zásobní vody.
Substrát podporuje dobrý a zdravý růst rostlin i bohaté nasazení květů.

Rozsah a způsob použití:
Hoštický substrát pro růže a trvalky je určen k výsadbě a k pěstování růží ať již v nádobách nebo pro zlepšení půdy při výsadbě na trvalé stanoviště. V případě výsadby růží do nádob sázíme rostliny přímo do připraveného substrátu. Při výsadbě na trvalé stanoviště je předpokladem úspěšného ujmutí rostliny pečlivá příprava půdy a výsadbové jámy. Důkladné prokypření okolní půdy podpoří správné prokořenění a dobrý přístup vzduchu ke kořenům rostlin. Výsadbová jáma by měla být přibližně dvojnásobná, než je kořenový bal vysazované rostliny. K vyplnění jámy použijte původní zeminu smíchanou se substrátem v poměru 1:1. Po 6 týdnech (po vyčerpání zásoby hnojiva v substrátu) začneme s pravidelným přihnojováním vhodným kombinovaným hnojivem. Proti růstu plevelů i k zajištění dobrého mikroklimatu v půdním prostředí záhonů a zvláště pro ošetření růží před zimním obdobím se doporučuje na záhon navrstvit mulčovací kůru.

Vhodné použití:
>
k výsadbě a k pěstování všech druhů růží v nádobách i na trvalém stanovišti
> k výsadbě a k pěstování trvalek v nádobách i na trvalém stanovišti

Hmotnost balení 40l:
cca 18,5 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát pro růže a trvalky 40l - obohacený minerálním hnojivemProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa