search

FORESTINA Hoštický Substrát Organický zúrodňovač půd 40l - pro zeleninu ve skleníku i na záhonech

FORESTINA Hoštický Substrát Organický zúrodňovač půd 40l - pro zeleninu ve skleníku i na záhonech
-19%
FORESTINA Hoštický Substrát Organický zúrodňovač půd 40l - pro zeleninu ve skleníku i na záhonech

FORESTINA Hoštický Substrát Organický zúrodňovač půd 40l - pro zeleninu ve skleníku i na záhonech

za 215Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát Organický zúrodňovač půd patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:

přírodní substrát (... víc než substrát)

Složení substrátu:
> sušený separát = vzniká anaerobní fermentací zemědělských komodit (statkových hnojiv a krmiv) a následným sušením na požadovanou vlhkost. Sušený separát obsahuje kromě dusíku i fosfor a draslík, ale i další živiny (vápník, hořčík, síra) včetně stopových prvků. Sušený separát má příznivý vliv na půdní strukturu a podporuje mikro-biální aktivitu půd.
> světlá rašelina = pro její světlou barvu se často mužeme setkat i s označením rašelina „bílá". Tato rašelina se vyznačuje nízkým stupněm rozložení s čímž souvisí i její nízká objemová hmotnost. Použitím této rašeliny dochází k „vylehčení" substrátu a ke zlepšení jeho hydrofyzikálních vlastností. Substrát je tak schopný zadržet vodu při dostatečné zásobě vzduchu.
> kokosové vlákno = zvyšuje vzdušnost substrátu a zabraňuje jeho „sléhávání", což má příznivý dopad na odvod přebytečné vody.
> kůrový kompost = vyrábí se kompostováním jemné frakce smrkové kůry. V porovnání se zeleným kompostem obsahuje kůrový kompost nižší obsah živin, ale vyznačuje se vysokým obsahem organických látek. Kůrový kompost zlepšuje provzdušnění substrátu díky své vzdušné a porézní struktuře a má příznivý vliv na lepší vsakování vody do substrátu.

Vlastnosti substrátu:
ph 6,0 - 8,0
Obsah živin 0,8% N + 0,4% P205 + 0,5% K20.
Obsahuje kvalitní organickou hmotu, kterou dodává do půdy.
Obsah kvalitní organické hmoty zlepšuje půdní strukturu i vlastnosti půd a díky obsaženým živinám dochází ke zlepšení i celkové půdní úrodnosti.
Vzhledem k použitým surovinám obsahuje i nižší obsah základních živin (dusík, fosfor a draslík) i další živiny (vápník, hořčík a síru) včetně stopových prvků.
Zvyšuje vzdušnou kapacitu půdy a schopnost půdy přijímat vodu, která je následně lehce dostupná pro rostliny.

Rozsah a způsob použití:
Substrát Organický zúrodňovač půd ve sklenících, pařeništích a fóliovnících je výživná směs organických (přírodních) komponentů obzvláště vhodná pro vylepšení půdy na uvedených pěstebních stanovištích, ale i venku na záhonech. Organický Zúrodňovač aplikujeme na plochu na podzim nebo na jaře v dávce 15 - 25 litrů na 1 m2 dle druhu rostliny a zapravíme do půdy (např. zarytím) do hloubky cca 15 - 20 cm. Organický Zúrodňovač půd má univerzální použití pro vylepšení intenzivně využívaných ploch při pěstování všech druhů zeleniny.
Při převažujícím pěstování zeleniny cibulové, košťálové, kořenové s výjimkou křenu a celeru použijeme nižší dávku Zúrodňovače a to cca 15 litrů na 1 m2. Pro křen a celer použijeme dávku vyšší a to až 20 litrů na 1 m2.
Při převažujícím pěstování zeleniny listové, kořeninové, luskové použijeme střední dávku Zúrodňovače a to cca 20 litrů na 1 m2. Nejvyšší dávku Zúrodňovače cca 25 litrů na 1 m2 použijeme při převažujícím pěstování zeleniny plodové.

Dávkování:
>
vylepšení půdy ve sklenících, pařeništích a fóliovnících = 15 - 25 l Zúrodňovače na 1 m2 (balení 40 l je cca na 1,6 - 2,7 m2)
> pěstování zeleniny cibulové, košťálové, kořenové = 15 l Zúrodňovače na 1 m2 (balení 40 l je cca na 2,7 m2)
> pěstování zeleniny listové, kořeninové, luskové, křenu a celeru = 20 l Zúrodňovače na 1 m2 (balení 40 l je cca na 2 m2)
> pěstování zeleniny plodové = 25 l Zúrodňovače na 1 m2 (balení 40 l je cca na 1,6 m2)

Poznámka k dávkování:
Maximální aplikační dávka je 2 kg sušiny/m2 v průběhu 3 let.

Vhodné použití:
>
k zlepšení půdních vlastností a celkové úrodnosti půdy
> k vylepšení půdy při pěstování zeleniny cibulové, košťálové, kořenové (např. cibule, česnek, pažitka, květák, kedluben, brokolice, mrkev, ředkvička, petržel)
> k vylepšení půdy při pěstování zeleniny listové, kořeninové, luskové (např. salát, špenát, bazalka, kopr, máta, hrách, fazole), křenu a celeru
> k vylepšení půdy při pěstování zeleniny (např. rajčata, papriky, okurky)

Hmotnost balení 40l:
cca 16 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát Organický zúrodňovač půd 40l - pro zeleninu ve skleníku i na záhonechProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa