search

FORESTINA Hoštický Substrát zahradnický 20l - pro univerzální použití obohacený hnojivem Cererit

FORESTINA Hoštický Substrát zahradnický 20l - pro univerzální použití obohacený hnojivem Cererit

FORESTINA Hoštický Substrát zahradnický 20l - pro univerzální použití obohacený hnojivem Cererit

za 90Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát zahradnický patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:


přírodní substrát

Složení substrátu:
> světlá rašelina
= pro její světlou barvu se často mužeme setkat i s označením rašelina „bílá". Tato rašelina se vyznačuje nízkým stupněm rozložení s čímž souvisí i její nízká objemová hmotnost. Použitím této rašeliny dochází k „vylehčení" substrátu a ke zlepšení jeho hydrofyzikálních vlastností. Substrát je tak schopný zadržet vodu při dostatečné zásobě vzduchu.
> tmavá rašelina = vyznačuje se vyšším stupněm rozložení, což jí propůjčuje tmavší barvu v porovnání s rašelinou „bílou". Díky vyššímu stupni rozložení mají tmavé rašeliny i vyšší objemovou hmotnost. Podíl tmavých rašelin v substrátech podporuje sorpční schopnost substrátu pro vodu a živiny. Zároveň se tmavé rašeliny v porovnání s rašelinou bílou vyznačují i vyšším obsahem huminových látek a minerálních solí a rovněž obsahují i některé stopové živiny, např. železo a mangan.
> zelený kompost = vstupními surovinami pro výrobu zeleného kompostu jsou pouze materiály rostlinného původu, tzn. tráva, listí a dřevní štěpka v optimálním poměru. Kompost neobsahuje čistírenské kaly ani žádné jiné „rizikové" materiály. Zelený kompost obohacuje substrát o základní živiny, zejména dusík a draslík. Zároveň podporuje činnost půdních bakterií a zlepšuje zádržnost vody v substrátu.
> CERERIT® = je kombinované bezchloridové hnojivo se stopovými prvky, které obsahuje základní živiny (dusík, fosfor, draslík), dále hořčík, síru a stopové prvky (bor, měď, molybden, zinek). S ohledem na rovnoměrnou aplikaci a homogenitu se využívá jemná tzv. podsítná frakce.
> jemně mletý dolomitický vápenec = přírodní hnojivo s vysokým obsahem vápníku a hořčíku, které slouží k úpravě pH na optimální hodnotu.

Vlastnosti substrátu:
ph (vodní výluh) 5,0 - 7,0
Složení substrátu zajišťuje tvorbu bohatého kořenového systému a optimální přístup vzduchu ke kořenům.
Substrát má příznivou fyzikální strukturu a dobrou jímavost zásobní vody.
Substrát podporuje dobrý a zdravý růst rostlin.
Obsahuje potřebné množství základních i stopových živin.

Rozsah a způsob použití:

Hoštický zahradnický substrát se používá pro sázení květin a zeleniny, výsadbu okrasných i ovocných keřů a stromů v zahradě, jakož i při sázení květin do nádob. Pro zlepšení struktury půdy můžeme substrát zapravit do půdy nebo promíchat se zeminou v poměru 1:1. Při výsadbě do nádob zakryjeme otvor(y) keramickým střepem či podobným předmětem. Na dno nádoby nasypeme trochu substrátu, zasadíme rostlinu a přidáme další část substrátu. Lehce jej přitlačíme ke kořenovému balu a nakonec doplníme tak, aby vrchní vrstva zůstala kyprá. Při výsadbě na záhony přidáme substrát na požadovanou výšku, nebo odebereme vyčerpanou půdu a nahradíme ji substrátem. Po výsadbě rostliny zalijeme. Po 6 týdnech (po využití zásobního hnojiva ze substrátu) začneme s pravidelným přihnojováním vhodným hnojivem, přičemž dodržujeme stanovený zálivkový režim.

Vhodné použití:
>
k sázení květin a zeleniny
> k výsadbě okrasných i ovocných keřů a stromů v zahradě
> k sázení květin do nádob
> k zlepšení struktury půdy

Nevhodné použití:
>
k sázení kyselomilných rostlin jako jsou azalky, vřesy, borůvky a vřesovištní rostliny
> k sázení rostlin citlivých na vyšší obsah živin
> k množení rostlin

Hmotnost balení 20l:
cca 8 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát zahradnický 20l - pro univerzální použití obohacený hnojivem CereritProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa