search

SEMO Kapusta růžičková Groninger poloraná

SEMO Kapusta růžičková Groninger poloraná
-17%
SEMO Kapusta růžičková Groninger poloraná

SEMO Kapusta růžičková Groninger poloraná

za 19,00Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Kapusta růžičková je odolná proti menším mrazům a proto vydrží na záhonu i přes zimu. Není náročná na pěstování. Obsahuje mnoho draslíku, manganu, vitaminu B1 a hlavně vlákniny, ale také síru, proto je třeba množství konzumace tohoto druhu zeleniny omezit. Má však velice pozitivní vliv na zdraví a kondici. Růžičková kapusta je nutričně bohatá a přitom dietetická zelenina. Díky obsahu tiaminu a kyseliny listové umí tělo nastartovat k činnosti, i když se venkovní teploty pohybují kolem bodu mrazu. Ideální pokrm pro všechny, co trpí poruchami soustředění či chronickou únavou. Zelené kuličky jsou bohaté i na vitamin C, posilují imunitní systém, krvetvorbu a zvyšují pevnost tkání. Dále se pyšní obsahem beta karotenu, kyseliny listové, vitamínu E a draslíku. Nedoporučuje se při trombóze a lidem, kteří užívají léky na ředění krve. Pro pěstování růžičkové kapusty jsou nejvhodnější středně těžké hlinité humózní půdy, dobře zásobené živinami. Zařazujeme ji do první tratě. Vyžaduje dostatek živin v půdě a vydatnou zálivku, zvláště koncem léta. Předpěstované sazenice se vysazují na záhon od poloviny června, během vegetace můžeme přihrnovat. Pro stejnoměrný vývoj růžiček se doporučuje odstranění růstového vrcholu (ulomením) v období koncem srpna až v září. Sklízí se podle potřeby až do zámrazu i v průběhu zimy. Z rostliny se sklidí přibližně 0,3 kg růžiček.

Charakteristika:

Kapusta růžičková (Brassica oleracea L. convar. oleracea var. gemmifera DC.) - Groninger

Obsah balení:
0,8 g (250 - 350 semen v 1 g, HTS 3 - 4 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: ANO

Vlastnosti:
Odrůda Groninger je poloraná odrůda polovysokého vzrůstu silně olistěná s mohutnou vrcholovou růžicí. Zelené až tmavě zelené listy dobře chrání růžičky před mrazem. Bez poškození tedy snáší i silnější mrazy. Růžičky jsou velmi pevné, na řezu žluté, s delším a silnějším vnitřním košťálem. Pro dobrý vývoj růžiček vyžaduje v době jejich tvorby dostatek vody.

Způsob výsevu:
spon 60 - 50 x 60 - 50 cm (30 - 40 rostlin na 10 m2)

Vegetační doba:
187 dní od výsevu do sklizně

Přehled doby výsevu, výsadby a sklizně:
>
výsev - duben
> výsadba - květen, červen
> sklizeň - září, říjen, listopad, prosinec, následujícího roku - leden, únor, březen

Postup při skladování růžičkové kapusty:
Kapustu lze uskladnit tak, že se nechá přímo na záhonu, některé odrůdy snesou až - 15 °C a mohou dobře přezimovat i na poli a sklízet se průběžně během mírné zimy. Špatně snášejí velké teplotní rozdíly. Nejvíce jim vadí silné sluneční ozáření nebo rychlé zahřátí, které následuje po nízkých teplotách. Pokud však kapustu ochrání sněhová přikrývka, může zůstat na záhoně až do února. Mírné promrznutí dokonce podpoří jejich správnou chuť. Při zimní sklizni se neodlamují růžičky a listy postupně, vhodnější je s růžičkami odříznout celý košťál. Dále je možné kapustu vyrýt a založit i s kořeny do chladného pařeniště, kde vydrží až do března. Kapustu i s kořeny lze i uskladnit ve sklepě do vlhkého písku.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa