search

SEMO Ředkvička Kvarta raná tetraploidní k rychlení i na pole

SEMO Ředkvička Kvarta raná tetraploidní k rychlení i na pole
-18%
SEMO Ředkvička Kvarta raná tetraploidní k rychlení i na pole

SEMO Ředkvička Kvarta raná tetraploidní k rychlení i na pole

za 23Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Ředkvička je kořenová zelenina botanicky klasifikovaná jako varieta ředkev setá letní. Vyžaduje lehčí, kypré a humusem bohaté půdy s dostatkem pohotových živin a pravidelným zásobováním vodou. Nepravidelná závlaha zvyšuje "ostrost" chuti. Kořen je kulovitý nebo válcovitý, různě zbarvený. Barva se pohybuje od bílé až k červeným nebo fialově zabarveným. Existují i odrůdy červenobílé nebo žluté kulaté a bílé protáhlé. Dužnina bílá, u červených ředkviček někdy s nádechem do růžova, u starších kusů se skelným nádechem. Chuť ředkvičky je pálivá díky siřičitým silicím, někdy vodová - závisí obecně na zálivce a počasí během vegetace. Pálivost ředkviček lze zmírnit jejich namočením do studené vody či posolením při konzumaci. Ředkvičky jsou cenným zdrojem minerálních látek, zejména draslíku, fosforu, síry, hořčíku, vápníku a železa. Bulvičky obsahují 7% sacharidů, množství bílkovin a vitamín C (kyselinu askorbovou), kyselinu listovou, karotenoidy a vitamíny řady B. Jsou také dobrým zdrojem vlákniny (1,5 - 2 g), která pozitivně podporuje střevní peristaltiku. Hořčičné oleje a silice ulevují od infekcí zažívacího traktu, desinfikují také dutinu ústní a nosohltan, kde napomáhají při rozpouštění hlenu a usnadňují odkašlávání. Ředkvičky také snižují riziko tvorby kamenů žlučových a močových cest. Pro vyšší obsah draslíku působí mírně močopudně.

Charakteristika:

Ředkvička (Raphanus sativus L.var. sativus) - Kvarta

Obsah balení:
5 g (100 - 200 semen v 1 g, HTS 10 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: NE

Vlastnosti:
Odrůda Kvarta je raná až poloraná tetraploidní odrůda, tmavě červené barvy, s ploše kulovitou až kulovitou bulvičkou, s tupě špičatou bází, matně bílou barvou dužniny a s tlustou pokožkou. Má velmi dobrou odolnost proti praskání bulviček, proti vybíhání do květu i proti houbovatění dužniny. Vyznačuje se nižší tvarovou vyrovnaností. Lze ji doporučit pro rychlení i pro jarní a podzimní pěstování ve volné půdě.

Co znamená tetraploidní odrůda:
Ploidie je termín označující počet sádek chromozomů v buňce. Většina rostlin je diploidních, tedy s dvěma sádkami. Pohlavní buňky (pyl a vajíčko) mají jen jednu sádku, jejich splynutím vzniká diploid. Tetraploidní tudíž znamená zvojený počet sádek chromozomů. Původním znakem je dvojnásobná velikost buněk, která je patrná i na pohled větší velikostí rostlin. Tetraploidie se projevuje i na velikosti osiva, které je téměř dvojnásobné v porovnání s klasickými odrůdami. Tetraploid se chová jako F1 hybrid, vyznačuje se vyšší odolností k méně příznivým pěstitelským podmínkám, větší razancí růstu a vyšším výnosem.

Způsob výsevu:
řádek - vzdálenost mezi řádky 20 cm
spon (při rychlení) 15 x 3 cm

Vegetační doba:
32 - 36 dní od výsevu do sklizně

Přehled doby výsevu a sklizně:
>
výsev - únor, březen, duben, srpen
> sklizeň - duben, květen, červen, září

Skladování:
Ředkvičky nejsou vhodné na klasické skladování. Je výhodnější postupné vysévání jednotlivých odrůd a následná postupná sklizeň. V případě nutnosti uskladnit ředkvičky je možné uskladnění v lednici v mikrotenovém sáčku, nebo v misce s vodou, a to tak, že ve vodě je pouze spodní část s kořínky, tzn. nesmí být ponořené celé. Takto uskladněné ředkvičky vydrží cca po dobu 2 - 4 dny v požadované kvalitě (záleží také na odrůdě). Vhodná teplota pro uskladnění ředkviček je 0 - 2°C při relativní vzdušné vlhkosti 90 - 95%.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

SEMO Ředkvička Kvarta raná tetraploidní k rychlení i na poleProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa