search

SEMO Petržel kořenová Orbis středně raná

SEMO Petržel kořenová Orbis středně raná
-17%
SEMO Petržel kořenová Orbis středně raná

SEMO Petržel kořenová Orbis středně raná

za 19,00Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Petržel je dvouletka se ztluslým kořenem, pěstovaná jako jednoletá listová a kořenová zelenina. Je chladuvzdorná. Petržel obsahuje silice, flavonidy, furanokumariny, sliz a sacharidy. Je velkým z drojem provitaminu A a vitaminů B, C, E a minerálních látek, draslíku, hořčíku, železa, vápníku, sodíku a fosforu. List obsahuje kyselinu listovou, beta karoten, vitamín C a železo. Petržel napomáhá zvýšení průtoku krve v ledvinách, působí na rozšiřování cév, nepatrně snižuje krevní tlak, působí na trávicí trakt zvyšováním sekrece trávicích enzymů a uvolněním křečí hladkého svalstva. Petržel také uvolňuje střevní plyny, působí protikřečově, proti střevním parazitům. Je užívána při problémech s močovým ústrojím a nedostatečným vylučováním moči. Při poruchách trávení. Je také mírné afrodiziakum. Těhotné matky a lidé, kteří mají problémy s ledvinami, by neměli jíst velké množství petržele. Petržel vyžaduje dostatečně hlubokou, vlhkou, lehčí, dobře zpracovanou půdu. Velmi kvalitních kořenů se dosáhuje při pěstování na hrůbcích. Nesnáší čerstvé organické hnojení. Vysévá se co nejdříve na jaře, aby měla dostatek zimní vláhy. Osivo petržele je citlivé na plynulé zásobení vláhou zejména v průběhu vzcházení a při zaschnutí nebo při vytvoření půdního škraloupu často velmi špatně vzchází.

Charakteristika:

Petržel kořenová (Petroselinum crispum (Miller) Nyman Ex A.W.Hill convar. radicosum (Alef.) Danert) - Orbis

Obsah balení:
3 g (700 - 750 semen v 1 g, HTS 1,1 - 1,4 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: NE

Vlastnosti:
Odrůda Orbis je kořenová petržel určená zejména pro pěstování ve středně těžkých půdách. Vyznačuje se vysokou, tmavě zelenou natí. Bíle zbarvený kořen o délce 20 - 22 cm má jen slabé rýhování povrchu. Tvar kořene je přechodem mezi Hanáckou a Olomouckou dlouhou. Jedná se o velmi výnosnou odrůdu s velmi dobrým zdravotním stavem. Je vhodná jak pro velkopěstitele tak i zahrádkáře.

Způsob výsevu:
spon 30 x 5 cm

Vegetační doba:
185 - 195 dní od výsevu do sklizně

Přehled doby výsevu a sklizně:
> výsev - březen, duben
> sklizeň - září, říjen, listopad

Skladování:
Skladovatelnost odrůdy Orbis je výborná.

Postup při skladování petržele:
Nejdříve je třeba oklepat ulpívající zeminu, poté uříznout nať ve výšce asi 1 cm a vytřídit poškozené kořeny. Zdravou petržel lze uskladnit v nějaké bedně. Ukládá se vždy řada petržele a to vedle sebe střídavě špičku a hlavu. Jednotlivé vrstvy se pak proloží vrstvou rašeliny s pískem, nebo vlhkou lehkou zeminou. Zabraňuje to vysychání kořenů. Bedna se potom uskladní v chladném, větratelném prostředí. Petržel lze přes zimu skladovat také na zahrádce. Sklizené kořeny se kónicky naskládají do hromady, špičkami dovnitř. Hromada se přikryje slámou nebo senem a na povrchu se vše přikryje asi 15 cm silnou vrstvou zeminy. V březnu musí být tento "krecht" otevřen, jinak by petržel začala rašit. Nové výhonky se odstraní a petržel se poté uskladní v bedně, odkud se postupně spotřebovává.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa