search

FORESTINA Hoštický Substrát pro jahody a další drobné ovoce 40l - obohacený organickým hnojivem

FORESTINA Hoštický Substrát pro jahody a další drobné ovoce 40l - obohacený organickým hnojivem
-20%
FORESTINA Hoštický Substrát pro jahody a další drobné ovoce 40l - obohacený organickým hnojivem

FORESTINA Hoštický Substrát pro jahody a další drobné ovoce 40l - obohacený organickým hnojivem

za 179Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát pro jahody a další drobné ovoce patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:

přírodní substrát

Složení substrátu:
> světlá rašelina
= pro její světlou barvu se často mužeme setkat i s označením rašelina „bílá". Tato rašelina se vyznačuje nízkým stupněm rozložení s čímž souvisí i její nízká objemová hmotnost. Použitím této rašeliny dochází k „vylehčení" substrátu a ke zlepšení jeho hydrofyzikálních vlastností. Substrát je tak schopný zadržet vodu při dostatečné zásobě vzduchu.
> tmavá rašelina = vyznačuje se vyšším stupněm rozložení, což jí propůjčuje tmavší barvu v porovnání s rašelinou „bílou". Díky vyššímu stupni rozložení mají tmavé rašeliny i vyšší objemovou hmotnost. Podíl tmavých rašelin v substrátech podporuje sorpční schopnost substrátu pro vodu a živiny. Zároveň se tmavé rašeliny v porovnání s rašelinou bílou vyznačují i vyšším obsahem huminových látek a minerálních solí a rovněž obsahují i některé stopové živiny, např. železo a mangan.
> láva = je lehký porézní materiál, tmavé barvy, který má příznivý vliv na provzdušnění substrátu, zvyšuje jeho drenážní schopnosti a zlepšuje jeho strukturu.
> jílovitá složka = obsah jílovitých částic zvyšuje poutání vody a živin. V případě živin omezuje možnost jejich ztrát vyplavováním a zároveň díky své pufrační schopnosti zvyšuje stabilitu substrátu vůči výkyvům pH.
> organické hnojivo ve formě mikrogranulátu = čistě přírodní hnojivo vyrobené ze široké škály vstupních surovin. Hnojivo obsahuje organické látky, základní i vedlejší živiny (N, P, K, Ca a Mg), ale i stopové prvky (B, Cu, Fe, Mo, Mn a Zn) jako přirozenou součást použitých surovin. Díky jedinečné a patentované technologii je hnojivo ve formě mikrogranulátu, což zaručuje mnohem rovnoměrnější a efektivnější aplikaci. Díky tomu je zajištěn rovnoměrný růst rostlin a tvorba kořenového systému. S ohledem na širokou škálu vstupních surovin, které jsou při výrobě hnojiva použity, je dosaženo rovnoměrného a dlouhodobého uvolňování živin po dobu cca 75 - 100 dni.
> jemně mletý dolomitický vápenec = přírodní hnojivo s vysokým obsahem vápníku a hořčíku, které slouží k úpravě pH na optimální hodnotu.

Vlastnosti substrátu:
ph (vodní výluh) 5,0 - 7,0
Přítomnost lávy v substrátu má příznivý vliv na provzdušnění substrátu.
Obsah jílovitých částic v substrátu zvyšuje poutání živin a omezuje mož-nost jejich ztrát vyplavováním.
Organické hnojivo ve formě mikrogranulátu, které substrát obsahuje zaručuje mnohem efektivnější rozmístění hnojiva v substrátu. Díky tomu je zajištěn rovnoměrný růst rostlin a tvorba kořenového systému.
Organické hnojivo je vyrobeno ze široké škály vstupních surovin, čímž je dosaženo rovnoměrného a dlouhodobého uvolňování živin.
Použité organické hnojivo podporuje rozvoj půdní mikroflóry.
Substrát obsahuje potřebné množství základních i stopových živin.

Rozsah a způsob použití:
Hoštický Substrát pro jahody a další drobné ovoce je určen především k sázení a přesazování všech druhů jahodníku jak v pěstebních nádobách tak na volné ploše. Je rovněž vhodný i pro pěstování jiného drobného ovoce jako je např. angrešt, rybíz, josta nebo maliny. Při pěstování jahodníku v nádobách naplníme vhodnou nádobu (truhlík, květináč apod.) substrátem, rostlinu zasadíme a zbývající prostor doplníme substrátem. Substrát lehce přitlačíme a dobře provlhčíme. Pro docílení pěstitelského úspěchu doporučujeme pěstovat jahody v truhlících větších rozměrů, hloubka a šířka truhlíku by měla být minimálně 20 cm. Při vysazování rostlin na záhonech vyhloubíme jamku do které nasypeme část substrátu a následně rostlinu zasadíme, zbývající prostor poté vyplníme substrátem. V obou případech rostliny pravidelně zaléváme a asi po 6 týdnech (po vyčerpání zásoby hnojiva v substrátu) začneme s pravidelným přihnojováním vhodným hnojivem.

Vhodné použití:
>
k sázení a přesazování všech druhů jahodníku jak v pěstebních nádobách tak na volné ploše
> k sázení a přesazování drobného ovoce - angrešt, rybíz, josta, maliny jak v pěstebních nádobách tak na volné ploše
> pro biopěstování
> v ekologickém zemědělství dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů

Hmotnost balení 40l:
cca 15,5 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát pro jahody a další drobné ovoce 40l - obohacený organickým hnojivemProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa