search

SEMO Petržel naťová kadeřavá

SEMO Petržel naťová kadeřavá
-17%
SEMO Petržel naťová kadeřavá

SEMO Petržel naťová kadeřavá

za 19,00Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Petržel je dvouletka se ztluslým kořenem, pěstovaná jako jednoletá listová a kořenová zelenina. Petržel naťová se pro svou jemnou vůni a nevtíravou chuť stala nejuniverzálnějším kořením používaným prakticky do všech slaných pokrmů. Jejími nadrobno nakrájenými listy nelze potravě uškodit. Dobře se snáší i v kombinaci s ostatním kořením. Kadeřavá petržel v porovnání s hladkolistou má méně pikantní chuť. Petržel je chladuvzdorná, obsahuje silice, flavonidy, furanokumariny, sliz a sacharidy. Je velkým z drojem provitaminu A a vitaminů B, C, E a minerálních látek, draslíku, hořčíku, železa, vápníku, sodíku a fosforu. List obsahuje kyselinu listovou, beta karoten, vitamín C a železo. Petržel napomáhá zvýšení průtoku krve v ledvinách, působí na rozšiřování cév, nepatrně snižuje krevní tlak, působí na trávicí trakt zvyšováním sekrece trávicích enzymů a uvolněním křečí hladkého svalstva. Petržel také uvolňuje střevní plyny, působí protikřečově, proti střevním parazitům. Je užívána při problémech s močovým ústrojím a nedostatečným vylučováním moči. Při poruchách trávení. Je také mírné afrodiziakum. Těhotné matky a lidé, kteří mají problémy s ledvinami, by neměli jíst velké množství petržele. Petržel vyžaduje dostatečně hlubokou, vlhkou, lehčí, dobře zpracovanou půdu. Velmi kvalitních kořenů se dosáhuje při pěstování na hrůbcích. Nesnáší čerstvé organické hnojení. Vysévá se co nejdříve na jaře, aby měla dostatek zimní vláhy. Osivo petržele je citlivé na plynulé zásobení vláhou zejména v průběhu vzcházení a při zaschnutí nebo při vytvoření půdního škraloupu často velmi špatně vzchází.

Charakteristika:

Petržel naťová kadeřavá (Petroselinum crispum (Miller) Nyman Ex A.W.Hill convar. vulgare (Nois) Danert) - Kadeřavá

Obsah balení:
4 g (700 - 750 semen v 1 g, HTS 1,1 - 1,4 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: ANO

Vlastnosti:
Kadeřavá odrůda je bujně rostoucí odrůda naťové petržele určená pro celoroční sklizeň natě pro přímý konzum, sušení i mrazení. Dává vysoké výnosy svěží, aromatické natě. Po seříznutí velmi rychle obrůstá. Má bohatě dělený, jemně zkadeřený list, zpočátku vzpřímený, ale záhy se rozkládající do stran. Mladý list je svítivě zelený, lesklý, později tmavne a ztrácí lesk. Řapík je krátký a pevný. Kadeřavá odrůda je vůči chorobám odolná a dobře odolává suchu. Seje se co nejdříve na jaře - v březnu až dubnu (i později), opakovaně v srpnu. Lze vysévat i těsně před příchodem mrazů v říjnu až listopadu. Kadeřavá odrůda lze i přirychlovat a to tak, že v pozdním podzimu se vzrostlé rostliny ze srpnového výsevu se zemním balem přesadí do květináčů a umístí ve studeném pařeništi. V prosinci se přenesou do teplé místnosti a dle potřeby zalévají. Během 6 - 8 týdnů obrazí. Pro rychlení lze vysévat v srpnu i přímo do květináčů.

Způsob výsevu:
spon 30 x 5 cm

Vegetační doba jarních a letních výsevů:
80 - 90 dní od výsevu do sklizně

Vegetační doba podzimních výsevů:
150 - 180 dní od výsevu do sklizně

Přehled doby výsevu a sklizně:
>
výsev - březen, duben, květen, červen, srpen, listopad, prosinec
> sklizeň - červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, následujícího roku - leden, květen, červen

Postup při skladování naťové petržele:
Naťovou petržel lze uchovávat vždy v lednici, nejlépe v plastovém sáčku, aby neuvadala. Sáček by měl být pootevřený, aby případná nadměrná vlhkost nezpůsobila hnití. Petržel takto uchovaná vydrží až 5 dní. Pro uchování se nepoužívají nažloutlé, nečerstvě vypadající listy.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa