search

FORESTINA Hoštický Substrát pro borůvky 40l - obohacený organickým hnojivem a rohovinou

FORESTINA Hoštický Substrát pro borůvky 40l - obohacený organickým hnojivem a rohovinou
-20%
FORESTINA Hoštický Substrát pro borůvky 40l - obohacený organickým hnojivem a rohovinou

FORESTINA Hoštický Substrát pro borůvky 40l - obohacený organickým hnojivem a rohovinou

za 179Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát pro borůvky patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:

přírodní substrát

Složení substrátu:
> světlá rašelina = pro její světlou barvu se často mužeme setkat i s označením rašelina „bílá". Tato rašelina se vyznačuje nízkým stupněm rozložení s čímž souvisí i její nízká objemová hmotnost. Použitím této rašeliny dochází k „vylehčení" substrátu a ke zlepšení jeho hydrofyzikálních vlastností. Substrát je tak schopný zadržet vodu při dostatečné zásobě vzduchu.
> tmavá rašelina = vyznačuje se vyšším stupněm rozložení, což jí propůjčuje tmavší barvu v porovnání s rašelinou „bílou". Díky vyššímu stupni rozložení mají tmavé rašeliny i vyšší objemovou hmotnost. Podíl tmavých rašelin v substrátech podporuje sorpční schopnost substrátu pro vodu a živiny. Zároveň se tmavé rašeliny v porovnání s rašelinou bílou vyznačují i vyšším obsahem huminových látek a minerálních solí a rovněž obsahují i některé stopové živiny, např. železo a mangan.
> organické hnojivo ve formě mikrogranulátu = čistě přírodní hnojivo vyrobené ze široké škály vstupních surovin. Hnojivo obsahuje organické látky, základní i vedlejší živiny (N, P, K, Ca a Mg), ale i stopové prvky (B, Cu, Fe, Mo, Mn a Zn) jako přirozenou součást použitých surovin. Díky jedinečné a patentované technologii je hnojivo ve formě mikrogranulátu, což zaručuje mnohem rovnoměrnější a efektivnější aplikaci. Díky tomu je zajištěn rovnoměrný růst rostlin a tvorba kořenového systému. S ohledem na širokou škálu vstupních surovin, které jsou při výrobě hnojiva použity, je dosaženo rovnoměrného a dlouhodobého uvolňování živin po dobu cca 75 - 100 dni.
> drcená rohovina = dlouhodobě působící a vysoce účinné organické hnojivo s pozvolným uvolňováním dusíku i dalších živin, které jsou přítomny ve stopovém množství. Hnojivo obsahuje 14 % dusíku v organické formě.

Vlastnosti substrátu:
ph (vodní výluh) 3,5 - 5,5
Struktura substrátu zajišťuje dostatečný přístup vzduchu ke kořenům rostlin a vysokou jímavost zásobní vody, což podporuje velmi dobrý rozvoj kořenového systému.
Organické hnojivo ve formě mikrogranulátu, které substrát obsahuje zaručuje mnohem efektivnější rozmístění hnojiva v substrátu. Díky tomu je zajištěn rovnoměrný růst rostlin a tvorba kořenového systému.
Přídavek drcené rohoviny zajišťuje dlouhodobé a pozvolné uvolňování dusíku i dalších živin, které jsou přítomny ve stopovém množství.
Organická hnojiva jsou vyrobena ze široké škály vstupních surovin, čímž je dosaženo rovnoměrného a dlouhodobého uvolňování živin.
Použitá organická hnojiva podporují rozvoj půdní mikroflóry.
Substrát obsahuje potřebné množství základních i stopových živin.

Rozsah a způsob použití:
Hoštický Substrát pro borůvky je určen pro sázení a přesazování kanadských borůvek a dalších kyselomilných rostlin. Je však velmi vhodný i k podpoření růstu již dříve zasazených kyselomilných rostlin, ke kterým je možno substrát v dostatečném množství v jarním období přisypat. Při vysazování nových rostlin vyhloubíme dostatečně velkou jámu (cca 30 cm hlubokou a 1 metr širokou), do které nasypeme část substrátu a následně rostlinu zasadíme, zbývající prostor poté vyplníme substrátem, dobře upěchujeme a dostatečně zalijeme. Po 6 týdnech (po vyčerpání zásoby hnojiva v substrátu) začneme s pravidelným přihnojováním vhodným hnojivem. Borůvky jsou kromě potřeby dostatku živin, také velmi náročné na vláhu, proto je nezbytné pravidelné a dostatečné zalévání (cca 25 litrů za týden).

Vhodné použití:
>
k sázení a přesazování kanadských borůvek a dalších kyselomilných rostlin
> k podpoření růstu již dříve zasazených kyselomilných rostlin
> pro biopěstování
> v ekologickém zemědělství dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů

Hmotnost balení 40l:
cca 14,5 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát pro borůvky 40l - obohacený organickým hnojivem a rohovinouProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa