search

FORESTINA Hoštický Substrát pro zeleninu 40l - obohacený organickým hnojivem

FORESTINA Hoštický Substrát pro zeleninu 40l - obohacený organickým hnojivem
-19%
FORESTINA Hoštický Substrát pro zeleninu 40l - obohacený organickým hnojivem

FORESTINA Hoštický Substrát pro zeleninu 40l - obohacený organickým hnojivem

za 175Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát pro zeleninu patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:

přírodní substrát

Složení substrátu:

> tmavá rašelina = vyznačuje se vyšším stupněm rozložení, což jí propůjčuje tmavší barvu v porovnání s rašelinou „bílou". Díky vyššímu stupni rozložení mají tmavé rašeliny i vyšší objemovou hmotnost. Podíl tmavých rašelin v substrátech podporuje sorpční schopnost substrátu pro vodu a živiny. Zároveň se tmavé rašeliny v porovnání s rašelinou bílou vyznačují i vyšším obsahem huminových látek a minerálních solí a rovněž obsahují i některé stopové živiny, např. železo a mangan.
> kůrový kompost = vyrábí se kompostováním jemné frakce smrkové kůry. V porovnání se zeleným kompostem obsahuje kůrový kompost nižší obsah živin, ale vyznačuje se vysokým obsahem organických látek. Kůrový kompost zlepšuje provzdušnění substrátu díky své vzdušné a porézní struktuře a má příznivý vliv na lepší vsakování vody do substrátu.
> zelený kompost = vstupními surovinami pro výrobu zeleného kompostu jsou pouze materiály rostlinného původu, tzn. tráva, listí a dřevní štěpka v optimálním poměru. Kompost neobsahuje čistírenské kaly ani žádné jiné „rizikové" materiály. Zelený kompost obohacuje substrát o základní živiny, zejména dusík a draslík. Zároveň podporuje činnost půdních bakterií a zlepšuje zádržnost vody v substrátu.
> organické hnojivo ve formě mikrogranulátu = čistě přírodní hnojivo vyrobené ze široké škály vstupních surovin. Hnojivo obsahuje organické látky, základní i vedlejší živiny (N, P, K, Ca a Mg), ale i stopové prvky (B, Cu, Fe, Mo, Mn a Zn) jako přirozenou součást použitých surovin. Díky jedinečné a patentované technologii je hnojivo ve formě mikrogranulátu, což zaručuje mnohem rovnoměrnější a efektivnější aplikaci. Díky tomu je zajištěn rovnoměrný růst rostlin a tvorba kořenového systému. S ohledem na širokou škálu vstupních surovin, které jsou při výrobě hnojiva použity, je dosaženo rovnoměrného a dlouhodobého uvolňování živin po dobu cca 75 - 100 dni.
> vhodná zemina

Vlastnosti substrátu:
ph (vodní výluh) 5,0 - 7,0
Substrát obsahuje potřebné množství základních i stopových živin.
Organické hnojivo ve formě mikrogranulátu, které substrát obsahuje zaručuje mnohem efektivnější rozmístění hnojiva v substrátu. Díky tomu je zajištěn rovnoměrný růst rostlin a tvorba kořenového systému.
Organické hnojivo je vyrobeno ze široké škály vstupních surovin, čímž je dosaženo rovnoměrné a dlouhodobé uvolňování živin.

Rozsah a způsob použití:

Hoštický Substrát pro zeleninu je vhodný k přímému použití při přesazování sazenic zeleniny pro další pěstování v květináčích, kontejnerech či na záhonech, ale je rovněž vhodný i k vylepšení půdy na záhonech při výsadbě. Při vysazování sazenic do květináčů či jiných vhodných nádob nasypeme nejprve na dno nádoby přiměřenou drenážní vrstvu keramzitu. Tím je regulován odtok vody a zaručeno dostatečné provzdušnění kořenů. Poté pokryjeme dno nádoby substrátem, vložíme sazenici, dosypeme substrátem, mírně utužíme, doplníme do úrovně asi 2 cm pod horní okraj nádoby a provedeme důkladnou zálivku. Při vysazování rostlin na záhonech vyhloubíme přiměřenou jamku do které nasypeme část substrátu a následně rostlinu zasadíme a zbývající prostor substrátem vyplníme. V obou případech rostliny pravidelně zaléváme a po 6 týdnech začneme s pravidelným přihnojováním vhodným hnojivem. Pro vylepšování půdy na záhonech původní zeminu nakypříme a smícháme s Hoštickým substrátem pro zeleninu v poměru 1:1.

Vhodné použití:
>
pěstování druhů zelenin např. kořenová, košťálová či cibulová zelenina pro které nejsou vhodné čistě rašelinové substráty či substráty s vysokým podílem rašeliny
>
k přesazování sazenic zeleniny pro další pěstování v květináčích, kontejnerech či na záhonech
> k vylepšení půdy na záhonech při výsadbě

Hmotnost balení 40l:
cca 26 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát pro zeleninu 40l - obohacený organickým hnojivemProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa