search

FORESTINA Hoštický Substrát Hnojovatka 40l - přírodní zúrodňovač půdy pro plodovou zeleninu a ovoce

FORESTINA Hoštický Substrát Hnojovatka 40l - přírodní zúrodňovač půdy pro plodovou zeleninu a ovoce
Novinka
-19%
FORESTINA Hoštický Substrát Hnojovatka 40l - přírodní zúrodňovač půdy pro plodovou zeleninu a ovoce

FORESTINA Hoštický Substrát Hnojovatka 40l - přírodní zúrodňovač půdy pro plodovou zeleninu a ovoce

za 210Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Hoštický Substrát Hnojovatka patří do skupiny výrobků řady Hoštické Substráty české firmy FORESTINA představující tzv. přírodní substráty, které jsou vyráběny ve výrobním závodě v Horažďovicích v České republice. Složení této řady substrátů připravují v řadě případů odborníci a specialisté na pěstování konkrétních druhů rostlin. Jako vstupní komponenty při výrobě Hoštických substrátů jsou používány pouze kvalitní světlé a tmavé rašeliny, dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový kompost a kvalitní zelený kompost. Při výrobě kompostů je velmi dbáno na dodržení správného technologického procesu kompostování, který je pod dohledem. Kromě těchto základních velkoobjemových surovin je používána i celá řada dalších komponentů zlepšující užitné vlastnosti substrátů jako např. křemičitý písek, perlit, sušený jíl, pemza, láva, zeolit, antuka atd. K vyhnojení produktové řady Hoštické substráty se používá celá řada minerálních či organických hnojiv a výsledné pH těchto substrátu se upravuje jemně mletým dolomitickým vápencem.

Charakteristika:


přírodní substrát (... víc než substrát)

Složení substrátu:
> sušený fermentovaný kravský hnůj
= čistě přírodní produkt, který se vyrábí sušením fermentovaného kravského hnoje. Kravský hnůj obsahuje organické látky a základní živiny (N, P, K, Ca a Mg) včetně stopových prvků (např. Fe, Mn, Mo, Zn, Cu).
> sušený separát = vzniká anaerobní fermentací zemědělských komodit (statkových hnojiv a krmiv) a následným sušením na požadovanou vlhkost. Sušený separát obsahuje kromě dusíku i fosfor a draslík, ale i další živiny (vápník, hořčík, síra) včetně stopových prvků. Sušený separát má příznivý vliv na půdní strukturu a podporuje mikro-biální aktivitu půd.
> popel vzniklý ze spalování biomasy = má charakter minerálního vápenato-draselného hnojiva. Je ve formě jemného sypkého hygroskopického prášku charakteristické barvy. Kromě významného množství draslíku a vápníku obsahuje též menší množství hořčíku, fosforu a zbytky dusíku.

Vlastnosti substrátu:
ph 7,5 - 9,5
Obsah živin 1% N + 1,2% P205 + 2% K20.
Substrát obsahuje potřebné množství základních i stopových živin.
Kromě živin dodá půdě rovněž organickou hmotu, což má za následek zlepšení půdních vlastností i celkovou úrodnost půdy.

Rozsah a způsob použití:
Substrát Hnojovatka lze použít při výsadbě rajčat, paprik, okurek a jiné plodové zeleniny do volné půdy a to jak ve sklenících tak venku na záhonech. Při tomto způsobu použitá vmícháme do půdního profilu cca 15 - 20 cm dávku 5-6 litrů hnojovatky na 1 m2. Při výsadbě do nádob dávkujeme 0,8 litru Hnojovatky na 10 litrů zeminy.
Při výsadbě rybízů, angreštů a jiného drobného ovoce se do zeminy, která je mimo vyhloubenou jamku pro výsadbu (zem, která Vám zbývá po vyhloubení jamky) přidá 0,5 - 0,8 litrů Hnojovatky na cca 10 litrů zeminy. Poté Hnojovatku promícháme s touto zeminou, vsadíme rostlinu do vyhloubené jamky a zasypeme ji kolem kořenů (kořenového balu) takto připravenou zeminou tj. zeminou, která Vám zbývá po vyhloubení jamky promíchanou s Hnojovatkou v poměru uvedeném výše). Rostlinou při obsypávání třepeme, aby směs Hnojovatky a zeminy dobře obklopila kořeny. Pak půdu kolem rostliny ušlapeme a rostlinu zalejeme, viz. běžné zásady pro výsadbu.
Hnojovatku lze použít (aplikovat) i k již vysazeným rostlinám (rajčatům, paprikám, okurkám ..., ale i rybízům, angreštům ...) v průběhu vegetace (1x cca během července) a to v dávce cca 2,5 litrů na 1 m2 a to tak, že Hnojovatku poházíme kolem rostlin a velmi opatrně (částečně dle možností) ji zapravíme do půdy. Je třeba dávat pozor, abychom u rostlin neporušili kořeny. Zapravování z tohoto důvodu provádíme v okruhu cca 50 cm od rostliny.

Dávkování:
> výsadba rajčat, paprik, okurek a jiné plodové zeleniny = 5 - 6 l Hnojovatky na 1 m2 při použití ve volné půdě (balení 40 l je cca na 6 - 8 m2)
> výsadba rajčat, paprik, okurek a jiné plodové zeleniny = 0,8 l Hnojovatky na 10 l půdy při použití v nádobách (balení 40 l je cca na 500 l směsné zeminy)
> výsadba rybízů, angreštů a jiného drobného ovoce = 0,5 - 0,8 l Hnojovatky na 10 l půdy při použití ve volné půdě (balení 40 l je cca na 500 - 800 l směsné zeminy)
> vylepšení půdních vlastností kolem již vysazených rostlin = 2,5 l Hnojovatky na 1 m2 (balení 40 l je cca na 16 m2)

Poznámka k dávkování:
Maximální aplikační dávka je 2 kg sušiny/m2 v průběhu 3 let.

Vhodné použití:
>
k zlepšení půdních vlastností a celkové úrodnosti půdy
> k vylepšení půdy při pěstování rajčat, paprik, okurek a jiné plodové zeleniny
> k vylepšení půdy při pěstování jahod, rybízů, angreštů a jiného drobného ovoce

Nevhodné použití:
> k vylepšení půdy při pěstování kyselomilných rostlin (např. kanadské borůvky, vřes, azalky a rododendrony)

Hmotnost balení 40l:
cca 25,5 kg (údaj je pouze orientační, jelikož závisí na vlhkosti substrátu, která je v každém ročním období jiná)

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o výrobku.
Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FORESTINA Hoštický Substrát Hnojovatka 40l - přírodní zúrodňovač půdy pro plodovou zeleninu a ovoceProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa