search

FLORIA Substrát pro rajčata a papriky 40l - "otoč a sázej"

FLORIA Substrát pro rajčata a papriky 40l - "otoč a sázej"

FLORIA Substrát pro rajčata a papriky 40l - "otoč a sázej"

za 189Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

FLORIA® Substrát pro rajčata a papriky představuje revoluční způsob jak si vypěstovat zdravé a chutné plody rajčat a paprik bez použití pěstební nádoby a to i v případě, že nemáme zahrádku či zahradu. Plně nahradí květináč, truhlík či jinou pěstební nádobu a to tak, že stačí jen "otočit a sázet", tudíž lze použít prakticky "kdekoli" jako např. na terase, balkoně apod.

Vlastnosti:

FLORIA® Substrát pro rajčata a papriky je speciální substrát pro pěstování přímo v obalu. Je vyroben z vytříděné světlé a tmavé rašeliny s upravenou pH reakcí o hodnotě 5 - 7, kokosových vláken, Bentonitu a je obohacen kvalitním organickým hnojivem. Svým 100 % přírodním složením je tudíž přímo ideální pro ekologické pěstování. Dobrá struktura substrátu zaručuje optimální provzdušnění kořenového balu a tím urychluje růst kořenů. Díky vysoké nasáklivosti pro vodu, zásobuje dobře rostliny jak vodou a tak také všemi důležitými živinami včetně mikroprvků.

Přednosti:
Skvěle nahradí květináč i běžný pěstební substrát.
Umožňuje jednoduché pěstování i na balkonech, terasách apod.
Je ideální pro ekologické pěstování.
Nabízí univerzální použití.

Vhodné použití:
Pro pěstování všech druhů rajčat, paprik a jiné zeleniny přímo v obalu.
Pro pěstování všech druhů rajčat, paprik a jiné zeleniny v nádobách.
Pro výsadbu všech druhů rajčat, paprik a jiné zeleniny na záhonech.

1. Použítí systémem "otoč a sázej" tzn. přímo v obalu:
Obal umístíme na předem určené místo a otočíme ho tak, aby zadní strana byla orientovaná nahoru. Poté řezákem nebo nožem úhlopříčně prořízneme oba vyznačené čtverce. V těchto místech odebereme cca 1 hrst substrátu. Do takto vytvořené prohlubně vysadíme rostlinu, dosypeme odebraným substrátem a lehce přimáčkneme. Následně substrát zalijeme a udržujeme jej dostatečně vlhký. Rostliny začínáme přihnojovat po 2 týdnech od výsadby.

2. Použití v nádobách:
Při výsadbě rostliny do pěstební nádoby nebo květináče nasypeme substrát do výšky cca 2/3 pěstební nádoby a vložíme do ní rostlinu. Následně dosypeme substrát a lehce přimáčkneme. Poté řádně zalijeme, aby došlo ke spojení původního balu s novým substrátem. Rostliny začínáme přihnojovat po 2 týdnech od výsadby.

3. Použití na záhonech:
Při výsadbě rostlin na záhonech nejdříve připravíme odpovídající jamku, na dno nasypeme trochu substrátu, zasadíme rostlinu a kořenový bal obsypeme substrátem a přitlačíme. Následně řádně zalijeme a během vegetačního období udržujeme substrát přiměřeně vlhký. Rostliny začínáme přihnojovat po 2 týdnech od výsadby.

Aplikační poznámka:
Jako nutná prevence proti přemokření rostlin jsou odtokové otvory, které vytvoříme tak, že na každém boku prořízneme min. 3 otvory o průměru cca 1 cm. Místa pro vytvoření těchto otvorů jsou na bocích vyznačena.

Hmotnost balení 40l:
cca 11 kg

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

FLORIA Substrát pro rajčata a papriky 40l - "otoč a sázej"Produkt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Přihlašte se k odběru novinek

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa