search

SEMO Kedluben Blankyt raný

SEMO Kedluben Blankyt raný
-17%
SEMO Kedluben Blankyt raný

SEMO Kedluben Blankyt raný

za 19,00Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Kedluben podporuje krvetvorbu, v bulvách se vyskytuje biotin, příznivě působící na pokožku a vlasy, nechybí ani kyselina listová a panthothenová. Nejlepší konzumace je za syrova, může se však kulinářsky zpracovávat na spoustu způsobů, je pomocníkem při hubnutí a redukčních dietách. Látky obsažené v kedlubnu zmírňují silné menstruační krvácení žen, jsou potřebné pro správnou funkci jater a ledvin. V neposlední řadě pomáhá lepšímu trávení. Kedlubny totiž podporují tvorbu žluče, což má příznivý vliv na zažívání, a spolu s vysokým obsahem vlákniny pomáhají řešit problém zácpy. Sloučeniny síry obsažené v bulvách likvidují nežádoucí bakterie střevní flóry, vitaminy podporují imunitu a selen má příznivý vliv při léčbě arteriosklerózy. Opatrní při konzumaci kedluben by měli být pouze lidé, trpící záněty žaludeční sliznice nebo vředovou chorobou, a to kvůli obsahu dráždivých éterických olejů v bulvách. Mladé listy obsahují několikrát více vitaminu C a třikrát více vápníku než bulvy, výborně se proto hodí jako přísada do zeleninových salátů. Kedlubny mají mnoho odrůd, které se liší dobou vývoje, od raných rychlených po obrovské kedlubny typu české odrůdy Gigant. Barevně se odlišují zelené a fialové druhy. Právě bohatá skladba nabízených odrůd umožňuje pěstování brukví po celý rok, i když nejžádanější jsou na jaře. Daří se jim nejlépe v hlinitopísčité, humózní a záhřevné půdě s pH 6,2 - 7,8. Obvykle se zařazují do druhé trati. Během pěstování se zajišťuje optimální půdní vláha pravidelnými středními dávkami vody, protože vyrovnaný vláhový režim snižuje nebezpečí praskání a dřevnatění bulev. Pro rychlení ve foliových krytech se osivo vysévá v lednu a rostliny pak na stanoviště v březnu. Termín výsevu pro ranou polní kulturu je únor, s vysazením v dubnu.

Charakteristika:

Kedluben (Brassica oleracea L.convar. acephala (DC.) var.gongylodes - Blankyt

Obsah balení:
0,8 g (250 - 300 semen v 1 g, HTS 3 - 5 g) - ošetřeno proti houbovým chorobám: ANO

Vlastnosti:
Odrůda Blankyt je raná modrá slaběji olistěná odrůda odolná proti praskání a dřevnatění. Je vhodná pro pěstování z výsadby i přímého výsevu počátkem dubna, pro sklizeň v červnu a červenci.

Způsob výsevu:
spon 25 - 25 cm

Vegetační doba:
85 - 95 dní od výsevu do sklizně

Přehled doby výsevu, výsadby a sklizně:
>
výsev - únor, březen, duben, květen, červen
> výsadba (rychlírna) - únor, březen
> sklizeň - červen, červenec, srpen, září, říjen

Postup při skladování kedlubnu:
Rané odrůdy kedlubnu se neskladují nýbrž sklízí probírkou, zpočátku v intervalu 2 dnů, později v delším. Doba sklizně trvá cca 2 - 3 týdny. Uskladnit lze pozdní odrůdy, které se však nezbavují kořenů. Ukládají se v chladném míste (např. sklepě) o teplotě 0 °C a 90 - 95 % vzdušné vlhkosti do vlhkého písku (občas je třeba nutné vlhkost zkontrolovat), kde vydrží až do příštího jara.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa