search

OSEVA UNI Jetel luční dvousečný 5kg

OSEVA UNI Jetel luční dvousečný 5kg
-11%
OSEVA UNI Jetel luční dvousečný 5kg

OSEVA UNI Jetel luční dvousečný 5kg

za 1 359Kč s DPH

Skladem

Popis produktu

Jetel luční je deset centimetrů až metr vysoká, vytrvalá, dvouděložní bylina z čeledi bobovitých vytvářející v půdě mohutný kořenový systém. Kvete je od května do října. Pro délku korunní trubky může opylovat tuto bylinu pouze hmyz s dlouhým sosákem, především čmeláci nebo motýli. Jetel luční je považován za oblíbenou pícninu, především díky tomu, že obsahuje bílkovinné a minerální látky, proto je vyséván pro krmení dobytka. V osevních sledech má velký význam při zúrodňování půdy. Jetel luční je vynikající nektarodárná rostlina mimojiné také známý jako léčivá bylina. Díky jeho silným desinfekčním účinkům se využívá na léčbu průjmů, zvracení a otravy jídlem. Je dobrý na detoxikaci organismu, kdy je přidáván do čistících čajových směsí. Zkracuje a ulehčuje léčbu kašle, rýmy, bronchitidy, či nachlazení. Má velice příjemnou chuť, čaje z květů jetele lučního se mohou užívat i delší období. Jetel luční zmírňuje potíže spojené s menopauzou, nespavostí, návaly horka, pocity nevolnosti apod. Hlavní využitelnou složkou jsou fytoestrogeny. Ty se mohou vázat na estrogenové receptory v lidském organizmu a projevovat se estrogenními vlastnostmi. Této vlastnosti se využívá k doplnění scházejících estrogenů u žen, které s přibývajícím věkem ztrácejí vlastní estrogeny. Pokles estrogenů v těle ženy vyvolává mnoho různých problémů jako jsou klimakterické potíže, osteoporóza, ztráta pružnosti kůže, tvorba vrásek. Jetel luční má také blahodárné účinky na naší kůži. Léčí kožní problémy jako je ekzém, akné či drobná poranění kůže. Je to opět díky dezinfekčním účinkům, které urychlují hojení kůže. Z nálevu čerstvého, ale i sušeného jetele se dá připravit pleťová voda nebo koupel.

Charakteristika:


Jetel luční dvousečný (Trifolium pratense)

Druh osiva:
Uznané certifikované osivo v profi kvalitě - nemořené

Přednosti:
Nektarodárná a léčivá bylina.

Vlastnosti:
Jetel luční je naše nejvýznamnější pícnina. Píce je chutná a dobře stravitelná. Vyznačuje se vysokým obsahem dusíkatých látek a vodorozpustných cukrů, v porovnání s vojtěškou i širším úživným poměrem. Krmivářskou předností je pomalé stárnutí hmoty projevující se její nižší lignifikací. Proto můžeme jetel luční zkrmovat do doby květu bez významného poklesu jeho nutriční hodnoty. Jedná se o zlepšující plodinu - obohacuje půdu o dusík fixovaný z ovzduší a o organickou hmotu z posklizňových zbytků, zlepšuje fyzikální, biologické a agrochemické vlastnosti půdy, přičemž dochází k regeneraci půdní úrodnosti a jetel luční tak vykazuje vysokou předplodinovou hodnotu, která se projeví ve zvýšení produkce následně pěstovaných plodin. Pro jetel luční jsou vhodné hlinité a jílovitohlinité půdy. Pěstuje se jako čistá kultura nebo jako komponent do jetelotravních směsí. Jetel luční je vhodný především k přímému zkrmování nebo k silážování. Jetel luční je mimo jiné také dobrou medonosnou plodinou.

Doba výsevu:
> od jara do 15.7.

Výsevek:
Hloubka setí: 1 - 2 cm
Hustota setí: 2 g/m2
Balení 5 kg je cca na 2500 m2.

Upozornění:
Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
Prodejce neručí za případný pěstitelský neúspěch.

OSEVA UNI Jetel luční dvousečný 5kgProdukt patří do těchto kategorií

Máte dotaz? Zeptejte se nás.Vyplňte prosím níže uvedený formulář, děkujeme.

*
*
*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti PRONACHEM spol. s r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu
5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

5 vlastních míst pro osobní odběr zboží z našeho e-shopu

Přejít na výdejní a předávací místa